Přeposlat Pantech Marauder

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Pantech Marauder

14.08.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V současnosti nabízí tento zajímavý klávesnicový model komunikátoru americký operátor Verizon Wireless. Pantech přispěl do party sítě Verizon 4G LTE již vloni modelem Breakout. Marauder má ambici navázat na jeho úspěch, nebo jej i překonat. Již na první pohled na to nejde špatně – má prostornou klávesnici, dobré výkonnostní parametry, velkou výdrž baterie a moderní operační systém Android 4.0. Na druhou stranu je však poněkud zbytečně velký a jeho fotoaparát dosahuje pouze průměrných výkonů. Přesto se Marauder nejspíš vyplatí, a to zejména finančně. Podívejme se na něj nyní trochu blíže.

Pantech Marauder

Rozměry tohoto přístroje činí 129 x 66 x 13 milimetrů, hmotnost dosahuje nadměrných 173 gramů. Jde tedy o poměrně mohutný smartphone, ačkoliv bychom našli i větší (například Motorola Droid 4). Tělo je vyrobeno z texturovaného černého plastu a působí pevně a nepoddajně, vzhled je ovšem poněkud nenápaditý. Dotykový displej má úhlopříčku 3,8 palce (9,6 cm) a rozlišení 800 x 480 pixelů. Je velmi jasný a ostrý, ale vzhledem k množství okolních tlačítek působí přece jen trochu malým dojmem (jiné komunikátory by do stejného prostoru snadno vtěsnaly i čtyřpalcový displej). Pod displejem jsou klasicky umístěny čtyři haptické klávesy. Psaní na obrazovkové klávesnici je trochu nepohodlné, naštěstí ale máte k dispozici prostornou pětiřadou QWERTY klávesnici. Jednotlivé klávesy jsou podsvícené a rozměrné, šikovná je také nejvyšší řada kláves s číslicemi. Bohužel jsou však klávesy poněkud ploché a občas se stane, že zmáčknete omylem jinou. Časem se na tento nedostatek dá zvyknout, ale neočekávejte, že s Marauderem budete moci psát bleskovou rychlostí.

Pantech Marauder

Marauder pracuje na síti EV-DO Rev. A (850/1900 MHz) a 750 MHz 4G LTE, s podporou 802.11b/g/n Wi-Fi. Rychlost stahování dat se blíží 4 Mbps, což je trochu pod průměrem, ovšem nepředstavuje to velký problém. Hlasová kvalita hovoru je velmi dobrá. Přicházející hovor zní čistě a hlasitě, pouze při nejvyšším nastavení hlasitosti trochu zkresleně. Příjemce na druhé straně slyší přirozený hlas, který je snad pouze trochu zastřený. Potlačení hluku na pozadí funguje spíše průměrně. Reproduktor je výkonný, ale nedostačuje pro použití v hodně hlučném venkovním prostředí. Výdrž baterie při kontinuálním hovoru je velmi vysoká, neboť výrazně přesahuje osmihodinovou hranici.

 

Pantech Marauder

 

Procesorem Marauderu je výkonný dvoujádrový Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960 o frekvenci 1,2 GHz. Jeho výkonnost je zcela dostačující, limitem je v tomto případě spíše rozlišení displeje. Rozhodně ale nebudete mít problém s žádnou z více než půl milionu aplikací na Google Play a pokud vám nevadí menší displej, pak můžete Marauder využít také jako výborné herní zařízení. Operačním systémem je již zmíněný Android 4.0.3 (Ice Cream Sandwich). Zatím nejsou žádné zprávy o možném přechodu na Android 4.1 (Jelly Bean), stávající systém je však beztak zatím daleko před konkurencí. Uživatelské rozhraní bylo Pantechem výrazně osekáno a zjednodušeno, což nemusí odpovídat vkusu každého uživatele. Menším negativem je velké množství nesmazatelného bloatwaru. Naštěstí je možné jej alespoň zablokovat tak, aby se nezobrazoval v menu aplikací či kdekoliv jinde.

 

Pantech Marauder

 

Prázdný slot pro paměťové karty microSD se nachází pod zadním krytem Marauderu. Abyste se však k němu dostali, musíte nejdřív vyndat baterii. Použít lze například standardní karty SanDisk s kapacitou 32 nebo 64 GB. Smartphone sán nabízí celkem 1,67 GB volné vnitřní paměti. Všechny hudební soubory s výjimkou formátu FLAC jsou přehrávány, a to velmi kvalitně. Z video souborů není podporován pouze formát DivX, jinak jsou přehrávána všechna videa, a to až do rozlišení 1080 pixelů. Fotoaparát má rozlišení 5 megapixelů, kvalita jím pořízených snímků je ale poněkud rozpačitá. Detaily jsou vesměs neostré a barvy nepříliš jasné. Natáčet lze také video o rozlišení 720 pixelů, přehráváno je ale rychlostí pouhých 19,5 rámečku za vteřinu, takže nepůsobí příliš plynule. K dispozici je také frontální kamera pro video chat.

 

Pantech Marauder

 

Komunikátor Pantech Marauder je vcelku dobrým přístrojem, který nabízí kvalitní klávesnici, značnou výdrž baterie, moderní operační systém a (v závislosti na operátorovi) nízkou cenu. Má sice i své vady, mezi které patří zejména nadměrná mohutnost, výkonnostně slabší fotoaparát a příliš ploché klávesy, pozitiva však jednoznačně převažují. Pokud stojíte o levnější chytrý telefon, který sice nespadá do „hvězdné ligy“ těch nejlepších, ale je kvalitní a dobře poslouží i běžným úkonům typu častého psaní textových zpráv, pak je Pantech Marauder nejspíš dobrou volbou.

Pantech Marauder

Základní údaje:

Rozměry: 129 x 66 x 13 milimetrů

Hmotnost: 173 gramů

Typ displeje: TFT LCD, dotykový

Úhlopříčka displeje: 3,8 palce (9,6 cm)

Rozlišení displeje: 800 x 480 pixelů

Operační systém: Android 4.0.3 (Ice Cream Sandwich)

Procesor: Dvoujádrový Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960 o frekvenci 1,2 GHz

Volná vnitřní paměť: 1,67 GB

Rozlišení fotoaparátu: 5 megapixelů

Výdrž baterie: Přes 8 hodin nepřetržitého hovoru

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Pantech Marauder


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.