Přeposlat Pantech Swift

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Pantech Swift

20.06.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

Společnost Pantech v současnosti nabízí již poměrně slušné množství „textových“ telefonů, ideálních zejména pro psaní SMS zpráv. Jmenujme například Pantech Link II, Pantech Pursuit II nebo Pantech Ease. Mnohé z nich se ve Spojených státech dobře osvědčily a vyhovují především méně náročným uživatelům. Nejlepším modelem Pantechu z této kategorie je však nový Pantech Swift. Nabízí pěknou a pohodlnou klávesnici a příjemné uživatelské rozhraní. Slabinou je jeho pomalý procesor (a tím i celková rychlost a výkon) a nízká kvalita fotoaparátu. V rámci cílové skupiny, kterými jsou spíše nenároční uživatelé píšící množství textových zpráv, však jasně převažují pozitiva.

Pantech Swift

Swift měří 109 x 56 x 15 milimetrů (výška x šířka x hloubka) a váží zhruba 180 gramů, což je poměrně hodně. Přesto nepůsobí příliš těžce. Tvar tohoto zajímavého mobilu je velmi elegantní. Přední strana je tvořena hladkým nachově zbarveným plastem, zadní pak černým plastem s jemným gumovým povrchem. Displej je výsuvný a má úhlopříčku 2,8 palce (7,1 cm). Rozlišení tohoto dotykového displeje činí 320 x 240 pixelů. Reaguje pohotově a i přes pomalý procesor působí veskrze výkonným dojmem. To ale neplatí o složitějších operacích, kdy je pomalejší jednotka bohužel znát.

 

Pantech Swift

 

Když je telefon uzavřený, najdeme pod displejem pouze jednu funkční klávesu. Displej se vysouvá do mírně nakloněné polohy, díky které se na něj dobře pohlíží a pohodlně se pracuje i s odkrytou QWERTY klávesnicí. Jednotlivé klávesy jsou vyrobeny ze stejného černého plastu, jako je ten v okolí displeje. Mají rovněž nachový nádech a písmena jsou vyvedena v jasně bílé barvě. Jsou trochu plošší, což bohužel vede k častému překlepu, ale dá se na ně postupně navyknout. Rozhodně se nejedná o nejlepší klávesnici, jaký kdy byla u mobilů vyrobena, přesto je ale kvalitní a umožňuje rychlé a efektivní psaní textových zpráv.

 

Pantech Swift

 

Hlasová kvalita hovoru je spíše průměrná. Výdrž baterie je však mírně nadprůměrná, činí totiž necelých sedm hodin nepřerušeného hovoru. Uživatelské rozhraní je snadno pochopitelné a vůči začínajícím či nezkušeným uživatelům přátelské. Tomu odpovídá také uspořádání ikon na displeji. Název Swift zní bohužel trochu ironicky, pokud jej bereme doslova – tento mobilní telefon je totiž naopak velmi pomalý. Procesor Qualcomm QSX6270 s frekvencí 600 MHz skutečně neotvírá bránu nové rychlostní dimenze. Může například trvat i deset sekund, než se otevře některá z aplikací, animace jsou často trhané a někdy mobil dokonce jakoby „zamrzne“. Musíte se zkrátka obrnit trpělivostí, pokud si chcete aplikace a práci se Swiftem obecně vychutnat naplno. Je to škoda o to větší, že Swift skutečně má co nabídnout.

 

Pantech Swift

 

Telefon je vybaven 185 MB volné vnitřní paměti pro multimediální soubory. K tomu nabízí také standardní slot pro paměťové karty microSD, takže tuto paměť je možné výrazně navýšit. Swift přehrává hudební soubory ve formátech AAC, MP3, WAV a WMA - dlužno říci, že velmi kvalitně. Hudební přehrávač je jedním z velkých pozitiv telefonu. Zcela opačně je na tom však přehrávač videí. Podporovány jsou pouze soubory ve formátu H.264 nebo MPEG4, přehrávány jsou pak pouze v rozlišení 320 x 240 pixelů. Fotoaparát s rozlišením 2 megapixely postrádá automatické zaostřování i LED blesk. Kvalita snímků je velmi špatná a fotoaparát pracuje až otravně pomalu. Podobně je na tom i kamera, která nahrává pouze při rozlišení 320 x 240 pixelů a zcela nevyužitelné rychlosti 7 rámečků za vteřinu (ve venkovním prostředí 14).

Pantech Swift

Pantech Swift je hezky vypadající telefon s pohodlnou výsuvnou klávesnicí a dobrým hudebním přehrávačem. Není příliš drahý a dobře se s ním pracuje. Pokud se obejdete bez požadavků na kvalitní fotoaparát a kameru, rychlý procesor a množství bezchybně fungujících aplikací, může být dobrou volbou. V opačném případě se raději poohlédněte jinde. Dobrou alternativou mezi podobnými mobily by mohl být například model Samsung Flight II nebo LG Nitro HD.

 

Základní parametry:

Velikost: 109 x 56 x 15 milimetrů

Hmotnost: 180 gramů

Displej: Dotykový TFT LCD

Velikost displeje: 2,8 palce (7,1 cm)

Rozlišení displeje: 320 x 240 pixelů

Procesor: Qualcomm QSX6270 s frekvencí 600 MHz

Volná interní paměť: 185 MB

Rozlišení kamery: 2 megapixelů

Výdrž akumulátoru: Téměř 7 hodin (nepřetržitý hovor)

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Pantech Swift


počet příspěvků: 1

zdenek janda

27.06.2012 v 06:26

dobry den ja se chci zeptat kolik stoji tento telefon Pantech Swift

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.