Přeposlat Nokia E60 - Hyper recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nokia E60 - Hyper recenze

20.12.2006 | Jozef Cmar | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nokia v poslední době rozdělila svoje telefony do několika kategorií. Řada N se specializuje na multimédia a zábavu, zatímco řada E se specializuje na práci. Model E60 je typickým zástupcem pracovních telefonů, určitě s ním budete spokojeni.

Vzhled:

Rozměry telefonu jsou velmi podobné běžným telefonům bez operačního systému. Kvádřík má rozměry 115 x 49 x 17 milimetrů. Výška telefonu sice není nejmenší, ale pokud se podívám na ostatní chytré telefony, pak jsou rozměry E60 skvělé. Také hmotnost 117 gramů patří k těm nižším. Klávesnici nemůžu jinak než pochválit, má dostatečně velká tlačítka s jistým stiskem. Také joystick mi přijde velmi kvalitní. Nejsem si jist, jak popsat vzhled tohoto telefonu, který je naprosto jednoduchý a účelný. Doporučuji tedy podívat se na fotografie, stříbrná barva ještě dotváří jemný vzhled telefonu. Zadní stranu nenarušuje čočka fotoaparátu, jelikož E60 jako pravý pracovní telefon fotoaparát neobsahuje.

Co rozhodně zaujme na první pohled je displej. Není sice největší, ale fyzické rozměry jsou tou jedinou výhradou. Umí zobrazit až 16 000 000 barev, je samozřejmě aktivní a má rozlišení 352 x 416 pixelů. To je 4 krát více než u starších smartphonů. Jediný srovnatelný displej má Nokia N80, která nabízí stejné fyzické rozměry a rozlišení. Obraz je tedy skutečně superjemný a při pracovním používání telefonu se vám bude hodit. Abych nezapomněl, na bocích telefonu naleznete tlačítka sloužící k regulaci hlasitosti a také pro zapnutí hlasového ovládání nebo diktafonu.

Nokia E60 - Hyper recenze, fotka

Práce:

Na práci je telefon stvořen, proto nepřekvapí, že všechny funkce jsou propracovány do nejmenších detailů. Telefonní seznam využívá sdílenou paměť, takže jeho kapacita je prakticky neomezená. Ke každému kontaktu pak můžete zadat několik desítek doplňujících údajů. Nechybí skupiny volajících, vyzváněcí profily, filtrování hovorů nebo záznamník hovoru. Telefon samozřejmě podporuje také zprávy všeho druhu. Do telefonu se vám vejde neomezený počet SMS zpráv. Zprávy MMS mohou mít velikost až 300 KB. Jak se na pracovní telefon sluší a patří, nechybí také kvalitní emailový klient a internetový prohlížeč. Díky operačnímu systému však do svého telefonu můžete dohrát i kvalitnější. Jak emailový klient tak internetový prohlížeč těží především z kvalit displeje. Brouzdání internetem je velmi pohodlné a díky širokému spektru datových technologií také velmi rychlé.

Nezaostávají ani organizační funkce. Telefonu sice klasicky chybí opakovaný budík, ale není problém si jej do telefonu doinstalovat pomocí externí aplikace. Vše důležité jako kalendář, úkolovník, poznámky, kalkulačku a diktafon nabízí telefon již v základu. Můžete však libovolně dohrávat další aplikace, pokud se vám například nebude líbit kalendář, dohrajete aplikaci, která jeho možnosti rozšíří. Nechybí ani podpora Office dokumentů a souborů PDF.

Nokia E60 - Hyper recenze, fotka

Detail klávesnice

Zábava:

Tady se toho moc říct nedá, telefon je stvořen pro práci a ne pro zábavu. Díky otevřenému operačnímu systému a podpoře technologie Java si sice můžete dohrát nějaké hry, v telefonu tohoto typu jsou ale dle mého zbytečné a málokdo nějakou hru na tomto telefonu zapne. Telefon se ale může hodit k poslouchání hudby. Díky podpoře paměťových karet o místo nebude nouze a vestavěný přehrávač je dost kvalitní. Přesto myslím, že ani poslech hudby nebude patřit k častým činnostem typického majitele tohoto přístroje. V telefonu chybí ( podle mě logicky) rádio i fotoaparát.

Nokia E60 - Hyper recenze, fotka

Připojení:

Nabídka připojení s vnějším světem je dokonalá. Pokud někde excelují telefony řady E, pak jsou to právě datové funkce. Telefonu nechybí GPRS ani EDGE třídy 10. Podporuje také sítě třetí generace a navíc nezapomněl ani na Wi-Fi. Pro komunikaci na kratší vzdálenost poslouží bluetooth a infraport. Jak je vidět z nabídky připojení, model E60 je na práci skutečně skvěle připraven.

Klady:

  • Kvalitní jemný displej
  • Decentní vzhled
  • Rozměry
  • Datové funkce
  • Otevřený operační systém

Zápory:

  • Nekompatibilita nové verze operačního systému
  • T9 píše s diakritikou
  • Displej mohl být o chloupek větší

Závěr:

Nokia E60 je skvělý pracovní telefon. O tom není nejmenších pochyb. Někomu by mohla vadit takřka nulová multimediální výbava. Musíme však vzít do úvahy zaměření telefonu. Ve spoustě firem je fotoaparát zakázaný a ani rádio manažeři neposlouchají příliš často. Ti co tento telefon koupí ocení především pracovní a organizační funkce, kvalitního emailového klienta a bezproblémový přístup na internet. Podpora datových funkcí je skutečně dokonalá a vše jistí skvělý displej.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 6

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nokia E60 - Hyper recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.