Přeposlat Sony Ericsson W300i - Hyper recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Ericsson W300i - Hyper recenze

18.12.2006 | Jozef Cmar | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Sony Ericsson dlouho předlouho ignoroval telefony s klasickou rozklápěcí konstrukcí nazvaná jednoduše jako véčka. Tento fakt je však již minulostí a tak na trh vstupuje další z řady, tentokrát konečně s razítkem Walkman.

Sony Ericsson dlouho předlouho ignoroval telefony s klasickou rozklápěcí konstrukcí nazvaná jednoduše jako véčka. Tento fakt je však již minulostí a tak na trh vstupuje další z řady, tentokrát konečně s razítkem Walkman

Novinka je klasicky laděna do černa se stříbrnými prvky. Přední strana nabízí několik zajímavých prvků. Tím hlavním je vnější displej. Ten je inverzní a je laděn do tradiční líbivé oranžové. Je to dobré hlavně kvůli spotřebě a také hlavně díky viditelnosti na přímém slunci. Bohužel, pokud si rádi ukládáte ke kontaktům fotky daných osob, tak s tím vám vnější displej nepomůže. Zobrazovací plocha je 101 bodů na šířku a 80 na výšku. Ta stačí pro informace o stavu baterie, zmeškaných hovorech či zprávách, stavu signálu, GPRS(nebo EDGE), ale i času a datumu. Displej dále umí zobrazit informace o stavu telefonu a také o událostech v kalendáři(obě funkce po stisku jednoho z bočních kolébkových tlačítek). Hlavní perla je však usazena v režimu poslechu hudby, displej totiž umí zobrazit i informace o právě přehrávané skladbě.

Sony Ericsson W300i - Hyper recenze, fotka

Pohled zpředu, na rozevřený přístroj

Pod displejem se oranžově leskne logo Walkmanu, které je efektně v okolí poseto prolisovanými tečkami v plastu. Nad displejem najdeme ukrytu čočku fotoaparátu spolu s malým zrcátkem na tvorbu krkolomných autoportrétů. Vrchní část obou boků nabízí důležité prvky. Vpravo je umístěn dosluhující infraport a vlevo ve stejném tvaru oranžové kolébkové tlačítko, které hlavně bude sloužit k ovládání hlasitosti. Zajímavé je(na rozdíl od modelu Z530i), že se mezi tato dvě tlačítka vešlo ještě další, které slouží k ovládání přehrávače(případně rádia).

Záda telefonu nijak nechrlí designovou lávu, vzhled je střídmý. Kromě repráčku vzadu najdeme tradiční kulaté logo Sony Ericssonu a nápis výrobce. Více jak půlku zadní části zabírá snímatelný kryt s logem Walkman pod kterým se ukrývá již zmíněná baterka a také slot pro kartu SIM.

Sony Ericsson W300i - Hyper recenze, fotka

Pohled na zadní stranu

Otevřený telefon už tak luxusně nevypadá. Zde se sice výrobce snažil zajímavou klávesnicí ještě zvýraznit líbivý vzhled, mě to však příliš neoslovilo. Číselná klávesnice je tvořena v půlkruzích, které se ne příliš dobře ovládají. Zdvih kláves je navíc nejistý a tím, že splývají s okolním povrchem se špatně ovládají. Pod čísly ještě najdeme dvě miniklávesky na spuštění hudebního přehrávače a vypnutí či zapnutí telefonu. Tato klávesa již nabízí jakési vypínací menu, kde najdete profily a možnosti vypnutí telefonu nebo přepnutí do tichého menu.

Hlavním prvkem je klasicky pětisměrná kurzorová klávesa. Ta má také velmi nízký zdvih, ale díky prostoru se již nahmatávají jednotlivé směry lépe. Vrchní díl nabídne klasicky malý reproduktor, další popisy Sony Ericsson a Walkman, ale hlavně displej. Ten nabídne průměrné rozlišení 120x160 pixelů. Jde sice o aktivní variantu displeje, ale celkově bych si dokázal zde představit již displej o třídu lepší.

Telefon samozřejmě podporuje zprávy všeho druhu. Asi nejběžnější klasikou jsou textovky. Telefon vám umožní psát dlouhé zprávy s podporou T9 bez diakritiky.. Zajímavá je jistě možnost převedení již rozepsané zprávy na MMS. Editor těchto zpráv se také nijak neliší od starších modelů, můžete vkládat obrázek, zvukový klip nebo krátká videa s nekonečným textem. To vše zabalíte až do celkové délky 300 kb, což chválím. Paměť příchozích zpráv má vyčleněnu v telefonu svoji část a tak se vám jich tam vejde okolo 200 kousků. Model W300i má však i emailového klienta, ten se také nijak neliší od starších, takže umí pracovat s více účty, zvládne práci s přílohami, jen si neporadí se složitějšími HTML emaily.

Lze uložit až 1 000 vícepoložkových záznamů. Ke každému kontaktu lze uložit spoustu údajů. Pět různých telefonních čísel, až tři různé emaily, webovou stránku, obrázek, samostatné vyzvánění, adresu domů, poznámku a v neposlední řadě také datum narozenin.. U telefonního seznamu se ještě zmíním u zajímavé funkci zálohování přímo na paměťovou kartu. Tu najdete v možnostech nastavení, telefon vám tak uloží kompletní váš seznam do jednoho souboru. Stejným způsobem lze pak seznam vyvolat při obnovování nastavení.

U organizačních funkcí také nelze vyhledat nic nového, vše kopíruje starší modely a tak jen v krátkosti. Kalendář nabízí základní pohled Pondělí - Neděle s možností ukládání různých událostí jen ne opakovaných. Budík umí budit jednoduše nebo opakovaně a vzbudí vás i tehdy pokud máte telefon vypnutý. Z dalších položek nechybí tradiční úkolovník, nabídka uložení několika krátkých poznámek, které můžete vystavit do pohotovostního režimu, dále stopky, odpočet času, kalkulačku a paměť na vaše důležité kódy.

Sony Ericsson W300i - Hyper recenze, fotka

Pohled zboku

Co se možností připojení týká, kromě Bluetooth telefon podporuje spojení pomocí infraportu. Spojení se světem lze však provést i pomocí wapu, který vám zpřístupní integrovaný prohlížeč pod značkou Netfront. Prohlížeč je stejný jaký známe u jiných novějších modelů a má problémy hlavně se složitějšími stránkami. Zde úspěšně zastoupí bezplatná Opera Mini. Model W300i také jako jeden z prvních Sony Ericssonů nabídne podporu GPRS a EDGE, obojí v třídě 10.

Tradičně hlavním tahákem každého Walkmanu je integrovaný hudební prohlížeč. Ten je tradičně laděn do oranžova a díky kartě o velikosti 256 MB je více než použitelný. Dělí se tradičně na pět položek. První složka zobrazuje právě přehrávanou skladbu, další dělí nabídku na jednotlivé interprety nebo složky. Lze si samozřejmě i tvořit vlastní playlisty a samostatnou kapitolu má i video, které však nelze prohlížet ve fullscreenu. Sony Ericsson W300i nabízí i rádio s líbivou funkcí RDS.

Sony Ericsson W300i - Hyper recenze, fotka

Pohled zpředu

Trošku zklamáním je pro mě integrovaný fotoaparát. Bez okolků jej nehodnotím kladně, svoji kvalitou je použitelný jen na použití v mobilu nebo poslání pomocí MMS. Fotografie lze tvořit jen ve VGA rozlišení. Nechybí sice možnost fotit v rozlišení 1280 x 960, ale zde se jedná jen o softwarové dopočítání, což výsledek spíše zhoršuje. Není příliš nutné výsledné fotky komentovat, barvy nejsou věrné, obraz není ostrý, prostě bída.

Sony Ericsson W300i je první véčkový Walkman, a tak nám chybí přímé srovnání. Ale vzhledem k tomu, že půjde jednoznačně o nejlevnější W model, tak budeme muset přimhouřit oči nad slabším displejem a fotoaparátem. V nabídce totiž najdete datový kabel, kartu o velikosti 256 MB a kvalitní sluchátka, to všechno zabaleno zhruba do šesti tisíc korun, což nezní vůbec zlé. Myslím, že novinka si najde svoji klientelu a to jak mezi muži tak ženami. Teď už ale vzhůru do poslechu oblíbené muziky.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 39

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Ericsson W300i - Hyper recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.