Přeposlat Jablotron GDP-04 Recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Jablotron GDP-04 Recenze

13.09.2006 | Jozef Cmar | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Ne každý v naší republice ví, že u nás existuje firma, která vyrábí mobilní telefony. V dnešní době existují telefony mnoha různých tvarů, velikostí a s různými funkcemi.

Ne každý v naší republice ví, že u nás existuje firma, která vyrábí mobilní telefony. V dnešní době existují telefony mnoha různých tvarů, velikostí a s různými funkcemi. Těmi sice tento telefon neoplývá, má však jiné přednosti. Vypadá totiž jako běžná pevná linka.

Každý z nás jistě má mezi příbuznými někoho, komu je již více let. Tito lidé většinou odmítají mobilní telefony a berou je jako nutné zlo. I v dnešní době se zarytě drží pevné linky. Ani se jim nedivím: telefony mají stále menší rozměry, z čehož pramení malá tlačítka. Displeje jsou sice kvalitní, ale písmo na nich je malé a pro starší je těžko čitelné. O složitém ovládání ani nemluvě. Našla se firma, která nabídla řešení: mobilní telefon, který vypadá jako pevná linka. Model GDP-04 je nástupcem původního Jablotronu GDP-02, který odstartoval úspěch české firmy Jablotron.

Vzhled:

Telefon vypadá jako pevná linka. Z toho plyne, že nelze objektivně posuzovat rozměry. Telefon váží necelý jeden kilogram. Na levé straně naleznete sluchátko. To funguje naprosto stejně jako u pevné linky. Takže zvednutím přijmete příchozí hovor, nebo můžete vytáčet telefonní číslo. Hned vedle sluchátka naleznete štítek a 6 tlačítek rychlé volby. Každému tlačítku naprogramujete, které telefonní číslo má hned po stisknutí vytáčet. Štítek pak slouží k zapamatování, která čísla jste si předvolily. Docela mi vadí, že není výměnný, přeci jen se může stát, že některé číslo z těch 6ti oblíbených vyřadíte a nahradíte jiným, takže by se hodila možnost zároveň vyměnit i štítek. Ve spodní části naleznete QWERTY klávesnici, která slouží k psaní textových zpráv. Každé písmeno má vlastní tlačítko, všechna jsou pohodlná a dostatečně velká. Nad ní naleznete číslicovou klávesnici, která slouží k vytáčení telefonních čísel. Tlačítka jsou skutečně velká a velmi pohodlná. O kousek výše naleznete výklopný displej. Tady samozřejmě není důležité jeho rozlišení, ale především jeho fyzické rozměry, které jsou 78*38 milimetrů. Díky tomu je písmo na displeji snadno čitelné i pro lidi se slabším rakem. Na pravé straně pak naleznete křížový ovladač a další tlačítka, sloužící ke vstupu do zpráv, telefonního seznamu nebo aktivující hlasitý reproduktor.

Funkce a volání:

Tady nebudu dlouho chodit kolem horké kaše. Telefon umí skutečně pouze volat a pracovat s SMS zprávami. Vzhledem k určení telefonu je to však naprosto dostatečné, každá funkce navíc by pro uživatele znamenala jen komplikace. Díky klávesnici je psaní textových zpráv bezproblémové, na rozdíl od mobilních telefonů se nemusíte proklikávat k jednotlivým písmenům. Telefonní seznam pojme až 200 záznamů, což je dostatečná hodnota. Také paměť na zprávy mi přijde dostatečná, do telefonu se vleze až 40 SMS zpráv. Telefon podporuje také GPRS třídy 10. to mi však v tomto telefonu přijde naprosto zbytečné a nevyužitelné, možná se ale mýlím.

Plusy:

  • Pohodlné ovládání
  • Dobře čitelný displej
  • Hlasitý reproduktor
  • Velká tlačítka
  • Vzhled

Minusy:

  • Menší výdrž baterie
  • Vyšší cena
  • Nepodsvětlená klávesnice

Úspěch telefonů Jablotron mně vůbec nepřekvapuje. Bylo jen otázkou času, kdy nějaký výrobce vyplní mezeru na trhu a nabídne přístroj určený starším lidem. Ti tak nyní mají možnost využívat mobilní telefon, který však vypadá stejně jako pevná linka, na kterou jsou zvyklí. Telefon primárně není určený pro každodenní nošení, především kvůli nižší výdrži a vysoké hmotnosti. Pokud však vaše babička půjde na návštěvu k sousedce, může si Jablotron vzít s sebou, položit na stůl a využívat výhod mobilních telefonů, při zachování jednoduché obsluhy a vzhledu pevnolinkových přístrojů.

Související odkazy a zdroje informací

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 5

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Jablotron GDP-04 Recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.