Přeposlat Sony Ericsson W850i

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Ericsson W850i

28.08.2006 | Jan Němec | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tento krásný kousek z W řady je již na první pohled velmi povedený. Z této velmi kvalitní výrobní řady nijak nevyčnívá a disponuje klasickými rysy, které jsou typické pro tuto řadu a to jsou hlavně vestavěná funkce Walkman pro přehrávání audio formátů...

Tento krásný kousek z W řady je již na první pohled velmi povedený. Z této velmi kvalitní výrobní řady nijak nevyčnívá a disponuje klasickými rysy, které jsou typické pro tuto řadu a to jsou hlavně vestavěná funkce Walkman pro přehrávání audio formátů, kvalitní zpracování do detailů, a aby nebyli všechny telefony této řady stejné, tak se musí lehce odlišovat a to hlavně tím, že má jinou konstrukci a to výsuvnou a také podporuje sítě třetí generace, což se o většině ostatních přístrojů této řady říci nedá. Na druhou stranu je to asi nejdražší přístroj řady. Tento mobilní telefon je na první pohled velmi pěkný, jdu ho tedy prozkoumat trochu více.

Design a konstrukce

Tento mobilní telefon se prodává ve dvou naprosto odlišných barvách. Jedná s odborným názvem precious black a druhá golden white, neboli zjednodušeně lesklá černá a bílá. Černá vypadá klasicky a poměrně elegantně, bílá varianta je velmi originální a na dnešním trhu není moc mobilních telefonů s tímto barevným odstínem, ale kdybych si ho kupoval, zvolil bych nejspíš tu bílou variantu. Ale obě barevné provedení jsou povedená. Jak už jsem zmínil, telefon se liší stylem konstrukce. Je totiž vysouvací neboli klávesnice se dá vertikálně vysunout a pokud je zasunuta, tak máte k dispozici šest tlačítek plus lehce netradiční joystick a velký displej. Když už jsme u toho displeje, tak pár čísel. Jedná se o klasické TFT LCD s maximálním rozlišením 240x320 bodů a barevná hloubka je slušných 262 144 barev. Klasický výkonný displej, která Vám postačí. V zadní části mobilu je umístěn snímač fotoaparátu, o kterém něco později. Jen upozorňuji, že tento fotoaparát fotí v horizontální poloze telefonu, jako tomu je třeba u W800. Rozměry telefonu jsou velmi podobné jako je tomu u telefonů s tímto typem konstrukce, takže 98x47x21mm s váhou pouze 116gramů. To je k tomuto odstavci tak vše.

Technické parametry

Jak je u této řady tradicí, tak mobilní telefon je sestaven hlavně pro plynulé přehrávání většiny audio formátů. Interní paměť telefonu je sice celkem velká a to 64MB, ale vzhledem k tomu, že telefon byl vyvinut za tímto účelem tak je k dispozici slot pro připojení paměťových karet typu Memory Stick PRO Duo, takže o paměť je dobře postaráno. MP3 přehrávač tohoto přístroje je propracován do detailů a svědčí o tom i jedna velmi speciální funkce s názvem TrackID. Možná už jste o ní někde slyšeli i když moc obvyklá opravdu není. Jedná se o možnost rozpoznání skladby, kterou Vy neznáte. Funguje to tak, že vy odešlete na speciální číslo aspoň kousek neznámé skladby a nazpátek Vám přijde přesný název skladby, autor, album atd. Nevím jestli ji prakticky využijete, ale jako doplněk je to velmi dobré. Podporované audio formáty jsou standardní MP3, které je možné nastavit i jako vyzvánění, dále AAC a WMA. Takže vše, co je potřeba.

Samozřejmostí je fotoaparát vestavěný do tohoto telefonu. I když není to tak zcela pravda, protože mobilní telefon disponuje rovnou dvěma. Je to hlavně kvůli podpoře funkcí třetí generace, jak už jsem zmínil a k nim patří i podpora video hovorů. A z praktického hlediska je jeden video fotoaparát umístěn klasicky vzadu a druhý těsně na displejem a to je ten, který Vám umožní video hovory. Oba jsou velmi výkonné, ale parametry jsem našel pouze o tom hlavním vzadu. Ten má rozlišení 2MPx a vestavěný blesk. Umožňuje čtyřnásobné přiblížení snímaného objektu. Samozřejmě natáčí video sekvence.

Teď něco ke komunikačním schopnostem tohoto mobilního telefonu. Přenos dat zde zajišťuje klasická GPRS síť a také nová UMTS. Dále je zde samozřejmě GSM síť a to na frekvencích 900/1800/1900, což je kompletní výbava nových telefonů. Instalováno je také Bluetooth, Infraport a vysokorychlostní systémový konektor s názvem Fast Port a nechybí ani USB 2.0. Telefon má integrovaný hardwarový modem a samozřejmě si lze vybírat email a nebo třeba prohlížet internet pomocí prohlížeče NetFront.

Další funkce

Vzhledem k tomu, že jich je celkem dost, tak jim budu věnovat samostatný odstavec a budu poměrně konkrétní, co se týče jejich výčtu. Jak už jsem zmínil telefon samozřejmě podporuje MP3 vyzvánění, ale pokud nenajdete píseň, která se Vám hodí jako vyzvánění, tak můžete použít také polyfonní melodie a to 40hlasé, což je dost a jen tak nějaký telefon se tím chlubit nemůže. Telefon také umí zaznamenávat zvuk a k dispozici je také funkce MusicDJ, neboli možnost editace audio souborů. Samozřejmostí je podpora aplikací JAVA. Mobilní telefon disponuje hrami, které ale nejsou obyčejné, ale jedná se o 3D hry, což je z hlediska zábavy také plus. Samozřejmě je také instalován Media Player. Také je zde již zmíněná funkce TrackID a dále už budu jen jmenovat takže z těch hlavních to jsou ještě FM rádio, funkce hlasitý telefon a dále všechny funkce typu kalkulačka, kalendář. Prostě skoro kompletní výbava. Nic podstatného zde nechybí a také jsou k dispozici výměnné kryty, což dnes také u mobilních telefonů není obvyklé.

Mobilní telefon je napájen klasickou baterií Li-Pol s poměrně dobrou kapacitou a to 900 mAh.

Závěrem…

Tento telefon je povedený po všech stránkách. Design je velmi pěkný a bílá barva je i celkem originální. Vysouvací konstrukce je velmi spolehlivá a také působí velmi moderně. Telefon je vytvořen hlavně pro zábavu, ale svými všestrannými funkcemi dokáže uspokojit i managery s vysokými nároky na výkon. Když bych měl jmenovat jeho plusy tak je to jednoznačně podpora sítí třetí generace, 3D hry a MP3 přehrávač a také velmi výkonné fotoaparáty s podporou video sekvencí a hovorů. Dále také samozřejmě všechny moderní funkce, které nejsou stále u mobilních telefonů samozřejmostí, a proto je musím brát také jako plusy. Dispozice tohoto přístroje pro komunikaci jsou také výborné. Nenašel jsem nějaké závažné minusy, který by kazili dojem na tento telefon, snad jen cena na hranici 12 000Kč by mohl být problém, ale je úměrná výkonu. Přeci jen ale brání splnit hlavní smysl tohoto přístroje a tím je zábava hlavně pro mladší věkovou kategorii. Ale není to pravidlo a telefon opravdu uspokojí i ty nejnáročnější uživatele a to s vysokou spolehlivostí. Jedná se opravdu o nejvýkonnější telefon této řady od Sony Ericsson a je to vidět. Telefon Vám mohu doporučit, protože nemá moc chyb a celkově působí velmi dobře. Je to opravdu jeden k nejkvalitnějších telefonů na trhu.

Související odkazy a zdroje informací

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 14

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Ericsson W850i


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.