Přeposlat Philips S900

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Philips S900

23.08.2006 | Jan Němec | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Mobilní telefon Philips S900 je nejnovější dostupný mobil, u kterého běžnou klávesnici nahradila tužka s povedeným displejem.

Mobilní telefon Philips S900 je nejnovější dostupný mobil, u kterého běžnou klávesnici nahradila tužka s povedeným displejem. Na jednu stranu výborný a kvalitně provedený nápad se bohužel u tohoto typu mísí s nedokonalostí některých funkcí a navíc některé vlastnosti, které jsou již u dnešních telefonů naprosto běžné zde jednoduše chybí. Máme tu zase jeden případ telefonu, kde se výrobce zaměřil pouze na pár součástí telefonu, přičemž ostatní zaostávají a to někdy poněkud značně.

Základní informace

Když bych chtěl tento mobilní telefon zařadit, tak je to jednoznačně telefon pro managery a podnikatele, jak i uvedl výrobce firma Philips. Není to telefon pro běžné používání a ani zdaleka není určen pro uživatele, kteří hledají u svého mobilního telefonu i trochu zábavy. Všechny tyto věty doložím v sekci technický parametrů. I přes dotykový displej se jedná o klasický mobilní telefon. Chtěl bych upozornit, že v této recenzi budu tento mobilní telefon porovnávat s ostatními nejnovějšími telefony na trhu a nikoliv hodnotit třeba použití komponentů podle ceny, protože cena výrobcem nebyla pro český trh jednoznačně stanovena a nerad bych hodnotil podle internetových obchodů, protože to ztrácí dávku objektivity. Jinak rozměry telefonu jsou poměrně malé a jsou na hodnotách 191x51x13 mm s váhou okolo 94 gramů. To by mělo být k základním informacím vše. Pojďme proto plynule přejít k technickým parametrů, které jsou pro mne osobně velmi zdrcující.

Technické parametry

Nejsem si jist jak přesně začít, takže tentokrát zvolím systém od nejlepších vlastností telefonu až po ty nejslabší. Začal bych tedy kvalitním provedením již zmíněného dotykového displeje. Konkrétně se jedná o aktivní TFT dotykový barevný displej. Dokáže zobrazit až 262 000 barev, což je poměrně dost na dotykový displej. Maximální rozlišení je na hranici 176x220 dotykových pixelů. Pěkná čísla v kombinaci s kvalitou a spolehlivostí i když poslední uvedená vlastnost lehce kolísá kvůli nedostupnosti funkce zesílené ochrany, která se stává standardem mobilních telefonů a u dotykového panelu bych jí celkem očekával. Další minusy tato nejsilnější stránka mobilního telefonu naštěstí nemá. U další už je tomu bohužel jinak. Kvalitní fotoaparát s rozlišením 2Mpx, kterým tento telefon disponuje sice má blesk a umožní i zoom, ale chyba nastává při zaostření snímače. Fotoaparát nemá instalovanou funkci AutoFocus, což byste mohli znatelně pocítit. Když půjdeme dále tak v oblasti síťového připojení je volena jistota i když taky trochu omezeně. Zvolené GSM TriBand podporuje pouze pásma 900/1800 a 1900, což taky není zrovna bohatá výbavička. Pro komunikaci byl mobil od výrobce vybaven klasickým GPRS třídy 10 ( 4:2 ), Infrapotrem a Bluetooth. Že Vám zde něco chybí? Ano máte pravdu. Mobilní telefon nedisponuje již standardně poskytovanou technologii EDGE a co je pro mne úplně nepochopitelné, tak ani internetem. Jo budete si muset vystačit s datovým kabelem USB a s zlepšenou funkcí synchronizace s PC. WiFi, HSCSD, WCDMA nebo třeba internetový prohlížeč jsou funkce o kterých si můžete nechat jen zdát. Musíte si vystačit s Wapem. Když přejdeme k zábavě. Mobilní telefon sice má pár základních her, ale JAVA technologie zde prakticky neexistuje ani není podporována. Podporována je pouze funkce InFusio. Že už to nemůže být horší? Ale ano může. Mobilní telefon nezná základní audio formát typu MP3 a ani video záznamy přehrávat neumí. Musíte si vystačit s 64 hlasovými melodiemi a pouze fotoaparátem. Co se týče doprovodných funkcí, tak zde naleznete třeba diktafon, budík nebo třeba kalendář. Jakoby nás chtěl výrobce opravdu naštvat, protože ani tak základní věc jako stopky na tomto mobilu není. Základní paměť telefonu je pouhých 10MB, ale k dispozici je slot pro klasické SD karty. V základním balení je dodávána baterie Li-ion s pohotovostním režimem 15 dnů a maximální délkou hovoru 4 hodiny. K telefonu také dostanete v balení cestovní nabíječku, což je samozřejmostí. Myslím si, že k technickým parametrům by to bylo tak vše.

Design

Hlavní dominantou tohoto mobilního přístroje je jednoznačně velký displej. Ono vlastně taky prakticky nic jiného mobilní telefon na povrchu nemá. Ve předu velký dotykový displej a 4 nejnutnější tlačítka a v zadu objektiv fotoaparátu. Jednoduchý, ale v tomto ohledu povedený. Je dodáván pouze v jedné základní barvě a to stříbrné, ale design je opravdu povedený. Jedna z mála věci, která je na tomto mobilu povedená a dobře propracovaná.

Závěrem…

Myslím, že závěr už je očekávaný. Mobilní telefon zcela nesplnil jak mé tak i požadavky dnešního nabitého trhu. Absence internetu, některých funkcí fotoaparátu a podpory základních formátů jako mp3 jsou prostě neomluvitelné. I taková jednoduchá věc jako stopky, že nemohla být namontována. Na druhou stranu mobilní telefon má povedený design a kvalitní dotykový displej. Jestli mohu tento mobilní telefon vůbec někomu doporučit, tak snad jedině managerům, kteří neočekávají od svého přístroje nic jiného než vysokou mobilitu, eleganci a s trochou nadsázky pouze přijímaná/odesílání sms a hovorů. Tento mobilní telefon Vám toho o mnoho více neposkytne a myslím si, že na dnešním trhu má jen málo šancí se uchytit. Škoda, že ještě není přesně specifikována jeho cena. Mohli jsme být o něco moudřejší. Na závěr bych to vše chtěl shrnout jedním spojením : První pohled dobrý, ale neptejte se na druhý.

Související odkazy a zdroje informací

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Philips S900


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.