Přeposlat Samsung Galaxy W a Galaxy Y

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Galaxy W a Galaxy Y

18.10.2011 | Michal Fokt | Aktuality, recenze | Komentářů: 2 |

Jak jsme zmínili již ve včerejším článku, přistoupila společnost Samsung na přelomu srpna a září k důkladné reformě své rodiny chytrých androidových telefonů Galaxy, kterou nově rozdělila na pět různými písmeny odlišených řad a ke každé z nich zároveň představila nové, takříkajíc zakládající modely. Jeden z nich, spadající do luxusněji laděné řady R, jsme stručně zhodnotili včera, tentokrát se pro změnu posuneme o něco níže do střední smartphonové třídy, kde měl Samsung dosud trochu rezervy a kam zřejmě z toho důvodu zamířil hned čtyři z celkem šesti svých novinek. Dva z nich si představíme v dnešním článku.

 

Samsung Galaxy W a Galaxy Y

 

Podobně jako v případě Samsungu Galaxy R nese i tato dvojice stejná jména jako modelové řady, u jejichž zrodu stojí, přičemž každý z nich by měl výše uvedenou mezeru v smartphonovém portfoliu Samsungu vyplnit trochu jinak – zatímco Samsung Galaxy W spadá do vyšší střední třídy, Samsung Galaxy Y by podle plánů svého výrobce měl oslovit spíše méně movité a tím pádem i méně náročné uživatele. Úměrně tomu se oba telefony liší také technickou výbavou, skrytou ve svých vzhledově poměrně podobně koncipovaných tělech, pročež se také budeme každému z nich věnovat zvlášť.

 

Samsung Galaxy W

 

Už včera jsme se zmínili o tom, že modelová řada W (Wonder) by v nové hierarchii rodiny Galaxy měla zaujímat třetí příčku hned za elitní řadou S a luxusními modely řady R, a na jejím základním modelu je to rozhodně vidět. Už zvenčí upoutá přístroj s rozměry 116 × 60 × 11,5 mm a vahou 110 gramů pozornost svým elegantně vzorkovaným zadním krytem a velkým 3,7 palcovým dotykovým displejem s rozlišením 480 x 800 pixelů, ještě lépe to ale vypadá pod kapotou - silný procesor Qualcomm MSM8255, taktovaný na 1.4 GHz, totiž tvoří společně s 512 MB operační paměti a grafikou Adreno 205 více než solidně výkonné pohonné soukolí, které se jen tak nějakého úkolu nelekne.

 

Samsung Galaxy W a Galaxy Y

Samsung Galaxy W a Galaxy YAni v dalších ohledech si tento model nevede vůbec špatně – 5 Mpix fotoaparát s autofokusem a diodovým bleskem není sice absolutní špička, zvládá však natáčet HD videa, pro jejichž ukládání budete moci využít 4 GB interní paměti nebo až 32 GB úložného prostoru na paměťových kartách MicroSD či MicroSDHC, a z dalších multimediálních vymožeností nechybí hudební přehrávač a FM rádio s možností nahrávání. Nic podstatného nepostrádá ani konektivní výbava, která kromě USB portu či 3,5 mm audio jacku zahrnuje i Bluetooth 3.0 nebo třípásmovou WiFi, mimo níž lze pro přenos dat využít také přenosy HSDPA a HSUPA, které sice nejsou tak rychlé jako u modelu Galaxy R, ale nabízejí pořád ještě pěkných 14,4 Mbps pro stahování a 5,76 Mbps pro nahrávání.

 

Samsung Galaxy W a Galaxy Y

Samsung Galaxy W a Galaxy Y

 

O tom, že se s tímto telefonem dovoláte jak na všech frekvencích GSM, tak i v 3G sítích, nemá nejspíše cenu se rozšiřovat, a tak raději dodejme, že o jeho napájení se stará silná Li-Ion baterie s kapacitou 1500 mAh, která by měla vystačit na bezmála 6 a půl hodiny hovoru nebo 279 hodin v pohotovosti. A jako operační systém zde pochopitelně opět funguje Google Android ve verzi 2.3 neboli Gingerbread, obohacený o uživatelské prostředí TouchWiz čtvrté generace, rozčleněné do čtyř tzv.hubů, sdružujících tematicky příbuzné služby a aplikace tak, jak jsme o tom psali již ve včerejším článku. Zkrátka a dobře má Samsung Galaxy W velmi dobrou šanci stát se pro mnoho běžných uživatelů přesně tím telefonem, na který čekali, nabízí totiž více než slušnou výbavu a přitom není nijak astronomicky drahý – na českém trhu startuje právě v těchto dnech za zhruba 8500 Kč. Jako bonus dodáváme, že kromě klasické černé bychom se jej v budoucnu měli dočkat také v bílé verzi.

 

Samsung Galaxy Y

 

Také druhý model z dnešní dvojice se řadí do střední smartphonové třídy, už jeho označení, jež je zkratkou pro anglické slovo Youth (mládí) dává najevo, že jeho ambice leží trochu jinde, přesněji řečeno že se jedná o telefon zaměřený především na mladé uživatele. A protože převážná část této cílové skupiny má do kapsy zpravidla spíše hlouběji, odpovídá tomu i jeho cena, která by se měla pohybovat okolo 3 tisíc Kč, úměrně čemuž byla osekána také jeho výbava.

 

Samsung Galaxy W a Galaxy Y

Samsung Galaxy W a Galaxy Y

 

Ne že by snad černo-stříbrný přístroj s rozměry 104 × 58 × 11,5 mm a vahou 98 gramů neměl co nabídnout, ale v porovnání s předešlým modelem je na tom pochopitelně o poznání hůře – pokud jde o pohonnou jednotku budete se muset spokojit s procesorem o frekvenci 832 MHz a interní pamětí o kapacitě 160 MB, kterou lze naštěstí rozšířit až o 32 GB díky MiroSD a MicroSDHC kartám. Pohoršil si také fotoaparát, který nabízí jen 2 Mpix rozlišení a který přišel o autofokus i blesk, redukční dietě se pak nevyhnul ani dotykový displej, udávající 3palcovou úhlopříčku a rozlišení 240 x 320 pixelů. Na druhou stranu nechybí hudební přehrávač s ekvalizérem Sound Alive, což je vzhledem k zaměření telefonu na mládež bylo docela pochopitelné či dokonce až očekávatelné, stejně jako přítomnost FM rádia a 3,5 mm audio jacku.

 

Samsung Galaxy W a Galaxy Y

Samsung Galaxy W a Galaxy Y

 

Tím se dostáváme ke konektivní výbavě, která byla podle očekávání rovněž okleštěna, naštěstí ovšem nijak drasticky, takže na svém místě zůstal jak USB port, tak Bluetooth nebo třípásmová WiFi a také GPS modul. Zpomalily se sice datové přenosy HSDPA, avšak 7.2 Mbps pro download se dá stále ještě pokládat za v rámci možností slušnou rychlost. Naproti tomu přenosy HSUPA pro upload nebyly vůbec specifikovány, takže se dá předpokládat, že právě zde si snížení ceny telefonu vybralo svou daň. Totéž by se dalo říci i o baterii, která má kapacitu 1200 mAh, ovšem vzhledem k energeticky méně náročnému procesoru nabízí výdrž na pěkných 5 hodin hovoru nebo až 350 hodin na příjmu.

 

Samsung Galaxy W a Galaxy Y

Samsung Galaxy W a Galaxy Y

 

Celkově se tak dá konstatovat, že ve své třídě levných smartphonů tento model v ničem výrazně nezaostává a vzhledem k tomu, že by se s výše uvedenou cenou okolo 3 tisíc Kč mělo jednat o jeden z nejlevnějších androidových smartphonů na trhu, dá se očekávat, že i tento model si své zákazníky najde, především mezi mládeží, pro niž je ostatně určen. Na českém trhu by se měl objevit ještě do konce října.

 

Technické parametry mobilního telefonu Samsung Galaxy W (i8150):

 • Rozměry: 116 × 60 × 11,5 mm
 • Hmotnost: 110 gramů
 • Displej: 3.7“ dotykový kapacitní LCD, rozlišení 800 x 480 pixelů, 16 milionů barev
 • Sítě: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz + WCDMA 900 / 2100 MHz
 • Procesor: Qualcomm MSM8255, výkon 1.4 GHz, 512 MB RAM, grafika Adreno 205
 • Paměť: interní 4 GB, podpora karet MicroSD a MicroSDHC až na 32 GB
   
 • Konektivita: microUSB, 3.5 mm audio jack, Bluetooth 3.0 HS, WiFi 802.11 b/g/n s podporou certifikátu DLNA
   
 • Přenos dat: GPRS a EDGE třída 12, Bluetooth, WiFi, HSDPA (až 14,1 Mbps) a HSUPA (5,76 Mbps)
   
 • Fotoaparát: 5 Mpix, autofokus, LED blesk, 4 x digitální zoom, HD videosekvence (1280 x 720 pixelů / 30 fps), přední VGA kamera pro videohovory
   
 • Multimédia: hudební (MP3, WAV, eAAC+) a video (MP4, DivX/XviD, WMV, H.264, H.263) přehrávač, FM rádio s RDS, podpora pro sociální sítě (možnost streamování videí přes DLNA), uživatelské riozhraní hudebního přehrávače obohaceno o software pro rozpoznávání hudby, ekvalizér SoundAlive
   
 • Další výbava: GPS modul s mapami Google a digitálním kompasem, světelný senzor, čidlo přiblížení, akcelerometr, gyroskop
   
 • Baterie: Li-Ion 1500 mAh, výdrž 6,5 hodiny hovoru / 279 hodin pohotovosti
   
 • Software: operační systém Google Android 2.3 GingerBread,uživatelské prostředí TouchWiz 4.0 s 3D prvky, dále tzv. Social Hub, Music Hub (pro hudbu), Readers Hub (stahování knih, novin a časopisů), Game Hub (stahování her), podpora Adobe Flash 10.1, nový způsob zadávání textu (Swype)

 

Technické parametry mobilního telefonu Samsung Galaxy Y (S5360):

 • Rozměry: 104 × 58 × 11,5 mm
 • Hmotnost: 98 gramů
 • Displej: 3“ dotykový kapacitní LCD, rozlišení 240 x 320 pixelů, 256 tisíc barev
 • Sítě: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz + WCDMA 900 / 2100 MHz
 • Procesor: Qualcomm, výkon 832 MHz
 • Paměť: interní 160 MB, podpora karet MicroSD a MicroSDHC až na 32 GB
 • Konektivita: microUSB, 3.5 mm audio jack, Bluetooth 3.0 HS, WiFi 802.11 b/g/n
 • Přenos dat: GPRS a EDGE třída 12, Bluetooth, WiFi, HSDPA (7,2 Mbps)
 • Fotoaparát: 2 Mpix, 4 x digitální zoom, QVGA videosekvence
   
 • Multimédia: hudební (MP3, WAV, eAAC+) a video (MP4, WMV, H.264, H.263) přehrávač, FM rádio s RDS, podpora pro sociální sítě, uživatelské riozhraní hudebního přehrávače obohaceno o software pro rozpoznávání hudby, ekvalizér SoundAlive
   
 • Další výbava: GPS modul s mapami Google a digitálním kompasem, světelný senzor, čidlo přiblížení, akcelerometr, gyroskop
   
 • Baterie: Li-Ion 1200 mAh, výdrž 5 hodin hovoru / 350 hodin pohotovosti
   
 • Software: operační systém Google Android 2.3 GingerBread,uživatelské prostředí TouchWiz 4.0 s 3D prvky, dále tzv. Social Hub, Music Hub (pro hudbu), Readers Hub (stahování knih, novin a časopisů), Game Hub (stahování her), nový způsob zadávání textu (Swype)

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung Galaxy W a Galaxy Y


počet příspěvků: 2

martina

08.12.2011 v 13:51

Dobry den, dostala jsem SG Y od operatora a mam problem s tim, ze po urcite dobe vetsonou tak do hodiny od zapnuti mi nejde volat a me se nikdo nedovola i kdyz mi ukazuje plny signal. Volat mi jde jen po uplnem vypnuti a zapnuti telefonu a dalsi vec je ze mi telefon nenajde zadny kontakt na SIM karte i kdyz jich tam mam 250 takze je nemohu kopirovat do telefonu.

Odpovědět

Vlado

04.02.2012 v 21:02

No ten istý problém zo SIM kartou mám i ja. Tiež nenačíta ani jeden kontakt z plnej sim. Ale nie všetky SIM. Jedna funguje v pohode, no iná nie. Mám podozrenie, že to asi bude kartou. Presnejšie jej vekom. Starú, veľmi starú SIM nenačíta, no novšiu bez problému. Tú veľmi starú zas bez problémov načítam v mojom SE W580i i inom staršom telefóne. Zrejme to bude dačo s kompatibilitou. Je to divné, ale zrejme je tak nový, že už má problém načítať veľmi staré /10 ročné/ SIM karty.

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.