Přeposlat Sony Ericsson Xperia Neo V a Xperia Arc S

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Ericsson Xperia Neo V a Xperia Arc S

11.10.2011 | Michal Fokt | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Zatímco jiní velcí výrobci mobilních telefonů, mezi nimiž vynikala především Nokia společně se Samsungem a LG, přišli v závěru letošního léta s docela slušnou řádkou mobilních novinek, které následně předvedli například na berlínském veletrhu IFA, Sony Ericsson na to šel jinak – zajímavé nové modely světu představil už počátkem července a na konec srpna si přichystal velký upgrade své smartphonové řady Xperia, s kterým se jakoby mimochodem svezly i dvě novinky, kterým by ovšem možná bylo záhodno přiřadit uvozovky, protože jde do značné míry jen o vylepšené verze dvou starších úspěšných modelů. Stručně si je prohlédneme v dnešním článku.

 

Sony Ericsson Xperia Neo V a Xperia Arc S

Sony Ericsson Xperia Neo V a Xperia Arc S

 

Nejprve ale stručně k výše zmíněnému upgradu, kterým by podle vyjádření Sony Ericssonu měly projít všechny Xperie uvedené na trh v letošním roce a který spočítá v implemetnaci nejnovější verze operačního systému Google Android s nechtěně úsměvným označením 2.3.4, k níž by mělo dojít ještě v průběhu října. Pro úplnost dodejme, že by mělo jít o modely Xperia Arc, Xperia Neo, Xperia Play, Xperia Pro, Xperia Ray, Xperia Active, Xperia Mini a Xperia Mini Pro, které by měly být díky inovované verzi Androidu obohaceny o nové a mnohdy velice užitečné funkce.

 

Sony Ericsson Xperia Neo V a Xperia Arc S

Sony Ericsson Xperia Neo V a Xperia Arc S

 

Bezesporu největší změnu představuje možnost pořizovat 3D panoramatické fotografie. Pokud si však myslíte, že za tím účelem dostanou výše zmíněné Xperie druhý fotoaparát a připodobní se tak konkurenci od LG, HTC či Sharpu, jste vedle, Sony Ericsson se totiž vydal trochu jinou cestou, která je založena na pořízení více snímků téže scény za sebou s různým zaostřením a na jejich následném softwarovém složení do jednoho výsledného snímku s 3D efektem. Tato metoda se během letoška úspěšně zabydlela u digitálních fotoaparátů a setkat se s ní lze i u společnosti Sony, takže pokud čtete i naše články na spřízněném Katalogu fotoaparátů, už asi tušíte, odkud vítr fouká. Ještě pro upřesnění je pak třeba dodat, že 3D fotografie si budete moci vychutnat pouze na kompatibilních 3D televizorech.

 

Sony Ericsson Xperia Neo V a Xperia Arc S

Sony Ericsson Xperia Neo V a Xperia Arc S

 

Další novinkou pak bude možnost pořídit screenshot displeje přímo z telefonu, bez nutnosti jakkoli jej propojovat s počítačem nebo stahovat jakýkoli speciální software. Drobné aktualizace se dočká také sociální síť Facebook a celkem očekávatelně přibydou i video hovory v aplikaci GTalk, pokud tedy ten který model disponuje přední kamerou. U všech výše jmenovaných Xperií se naproti tomu budete moci těšit na nový způsob zadávání textu, který výrobce sice prezentuje ve stylu Swype, ale který pracuje na principu T9. Poslední zásadní inovací pak bude podpora USB On The Go. Pokud ale jásáte, že přes redukci budete moci podobně jako u chytrých Nokií připojit myš či flash disk, budete zklamáni - k tomuto úkonu bude potřeba ještě zařízení LiveDock, které bude propojeno s telefonem a do nějž pak ještě připojíte například myš. Suma sumárum – nových funkcí je poměrně dost, avšak ne všechny jsou prosty jakéhokoli „Ale“.

 

Sony Ericsson Xperia Neo V a Xperia Arc S

 

A teď již k dvěma výše zmíněným „novinkám“, z jejichž názvů Xperia Neo V a Xperia Arc S je již na první pohled zřejmé, že navazují na úspěšné modely Xperia Neo a Xperia Arc, uvedené na trh v prvních měsících letošního roku, přesněji řečeno jsou jejich vylepšenými verzemi, jež si uchovaly jak totožný design, tak i rozměry a hmotnost svých předchůdců. Abychom byli konkrétní, udává model Xperia Neo V hodnoty 116 × 57 × 13 mm a 126 gramů, zatímco u modelu Xperia Arc S se objevují rozměry 125 × 63 × 8,7 mm a váha 117 gramů. Druhý jmenovaný telefon pak ještě navíc přidává k původní černé a stříbrné i modrou a růžovou barvu, do níž může být jeho útlé a elegantně prohnuté tělo oděno, tím ale výčet inovací viditelných při pohledu zvenčí víceméně končí.

 

Sony Ericsson Xperia Neo V a Xperia Arc S

 

To, čím se dvě nové Xperie od svých předchůdců liší, musíte hledat „pod kapotou“ - tak například Xperia Arc S dostala nový silnější procesor Qualcomm MSM8255 o výkonu 1,4 GHz a s 512 MB operační paměti, který společně s grafickým čipem Adreno 205 vytváří skutečně silnou pohonnou sestavu. Naproti tomu model Xperia Neo V nabízí opět „jen“ gigahertzový jednojádrový procesor, zato ale trochu překvapivě došlo ke změně u integrovaného fotoaparátu, a bohužel ne k lepšímu. Pokud jste si totiž lámali hlavu nad tím, co že znamená ono „V“ v jeho názvu, pak vězte, že jde o římskou pětku, která má vyjádřit, že tento model nabízí u svého fotoaparátu pouze 5 Mpix snímač.

 

Sony Ericsson Xperia Neo V a Xperia Arc S

Sony Ericsson Xperia Neo V a Xperia Arc S

 

Vzhledem k tomu, že původní Xperia Neo disponovala 8 megapixely, je tak trochu záhadou, proč šla její inovovaná verze v tomto ohledu dolů, prosákly ale informace o tom, že dodavatel 8 Mpix snímačů, sídlící v Japonsku, má po březnovém ničivém zemětřesení problém dodržet kvóty svých dodávek, což by mělo být také příčinou jistého zpoždění, které Xperia Neo V údajně před svým oficiálním představením nabrala. Proto se Sony Ericsson následně rozhodl sáhnout po nižším 5 Mpix snímači, což by mu mělo umožnit řádově zvýšit produkci a uspokojit poptávku.

 

Sony Ericsson Xperia Neo V a Xperia Arc S

 

Zbývající výbava obou telefonů je v podstatě stejná jako u jejich předchůdců - u Xperie Neo V se tedy můžete těšit například na 3,7palcový dotykový displej s rozlišením 480 x 854 pixelů nebo na příjemně početnou sestavu konektivních rozhraní a technologií, zahrnující například HDMI port či WiFi s třípásmovým pokrytím. Nechybí ani satelitní navigace přes GPS, kterou disponuje i Xperia Arc S, vybavená 4,2 palcovým displejem s rozlišením 480 x 854 pixelů a zobrazovací technologií Sony Bravia, díky níž si na telefonu budete moci zahrát i 3D hry. Nově uživatelé získají přístup k funkcím Sony Entertainment NetworkMusic Unlimited a Video Unlimited, je ale otázkou, zda a kdy se těchto služeb dočkáme u nás.

 

Sony Ericsson Xperia Neo V a Xperia Arc S

 

Když to shrneme, zůstává tak trochu otázkou, proč se Sony Ericsson vlastně do výroby dvojice diskutabilních „novinek“ pouštěl a nespokojil se prostě jen s výše zmíněným upgradem stávající generace svých Xperií, jenže odpověď je zřejmě jednoduchá - „jen“ upgrade prostě netáhne tak, jako halasně představené „nové“ modely. Zda se tento krok japonsko-švédskému konglomerátu vyplatil, ukáží nicméně až prodejní výsledky, jichž dvojice nových Xperií dosáhnou. Na pultech obchodů by se Sony Ericsson Xperia Neo V a Sony Ericsson Xperia Arc S měly objevit ještě v průběhu podzimu, přičemž odhadovaná cena prvně jmenovaného modelu by se měla pohybovat okolo 7-8 tisíc Kč, zatímco druhá z dvojice „novinek“ se už objevila v nabídce e-shopu Negri Electronics, a to s cenovkou 528 dolarů, tedy v přepočtu asi 9500 Kč.

 

 

 

Technické parametry mobilního telefonu Sony Ericsson Xperia Neo V:

 • Rozměry: 116 × 57 × 13 mm
 • Hmotnost: 126 gramů
 • Displej: 3.7“ dotykový kapacitní TFT, rozlišení 854 x 480 pixelů, 16 milionů barev
 • Sítě: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz + WCDMA 900 / 2100 MHz
   
 • Procesor: Qualcomm Snapdragon MSM8255, výkon 1 GHz, 512 MB RAM, grafický čip Adreno 205
   
 • Paměť: interní 320 MB, podpora karet MicroSD až na 32 GB
   
 • Konektivita: microUSB s funkcí USB On The Go, 3.5 mm audio konektor, HDMI port, Bluetooth 2.1 + A2DP, WiFi 802.11 b/g/n
   
 • Přenos dat: GPRS a EDGE třída 10, Bluetooth, WiFi, HSDPA (7.2 Mbps) / HSUPA (5.76 Mbps)
   
 • Fotoaparát: 5 Mpix, LED blesk, až 16x digitální zoom, HD videosekvence (1280 x 720 pixelů / 30 fps), touch (tap) focus, funkce 3D Sweep Panorama (skládání více za sebou pořízených snímků do jedné 3D fotografie)
   
 • Multimédia: hudební (mp3, aac, wav, wma) a video (mp4, 3gp, wmv) přehrávač, FM rádio s RDS, podpora pro sociální sítě, přístup k funkcím Sony Entertainment Network – Music Unlimited a Video Unlimited
   
 • Další výbava: GPS navigace + Google Maps, digitální kompas, světelný senzor, čidlo přiblížení, akcelerometr, přední VGA kamera pro videohovory
   
 • Baterie: Li-Ion 1500 mAh, výdrž až 7 hodin hovoru nebo 430 hodin v pohotovosti
   
 • Software: operační systém Google Android 2.3.4 GingerBread (nově videohovory v aplikaci GTalk, nový způsob zadávání textu Swype a další inovace)

 

Technické parametry mobilního telefonu Sony Ericsson Xperia Arc S:

 • Rozměry: 125 × 63 × 8,7 mm
 • Hmotnost: 117 gramů
   
 • Displej: 4,2“ dotykový kapacitní Reality X-LED TFT, rozlišení 854 x 480 pixelů, technologie Sony Mobile Bravia Engine, 16 milionů barev
   
 • Sítě: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz + WCDMA 900 / 2100 MHz
 • Procesor: Qualcomm MSM8255, výkon 1.4 GHz, 512 MB RAM, grafika Adreno 205
 • Paměť: interní 512 MB, podpora karet MicroSD a MicroSDHC až na 32 GB
   
 • Konektivita: microUSB s funkcí USB On The Go, 3.5 mm audio konektor, HDMI port, Bluetooth 2.1 + A2DP, WiFi 802.11 b/g/n, podpora certifikátu DLNA
   
 • Přenos dat: GPRS a EDGE třída 10, Bluetooth, WiFi, HSDPA (14.4 Mbps) / HSUPA (5,76 Mbps)
   
 • Fotoaparát: 8 Mpix CMOS snímač Sony Exmor R, objektiv se světelností F2.4, autofokus, LED blesk, až 16x digitální zoom, HD videosekvence (1280 x 720 pixelů / 30 fps), obrazová stabilizace, detekce tváře a úsměvu, geotagging, funkce 3D Sweep Panorama (skládání více za sebou pořízených snímků do jedné 3D fotografie)
   
 • Multimédia: hudební přehrávač s funkcí TrackID pro nalezení právě hrané skladby, video přehrávač, podpora pro sociální sítě (služba TimeScape – zobrazení zpráv z telefonu, Facebooku, Twitteru a emailů v jednom okně zároveň), služba PlayNow s nabídkou her, aplikací či vyzvánění, přístup k funkcím Sony Entertainment Network – Music Unlimited a Video Unlimited
   
 • Další výbava: GPS navigace (WisePilot ve zkušební verzi) + Google Maps, digitální kompas, světelný senzor, čidlo přiblížení, akcelerometr
   
 • Baterie: Li-Ion 1500 mAh, výdrž až 7.5 hodin hovoru nebo 460 hodin v pohotovosti
   
 • Software: operační systém Google Android 2.3.4 GingerBread (nově videohovory v aplikaci GTalk, nový způsob zadávání textu Swype a další inovace)

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Ericsson Xperia Neo V a Xperia Arc S


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.