LG


Přeposlat LG Optimus Pro a Optimus Net

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

LG Optimus Pro a Optimus Net

29.08.2011 | Michal Fokt | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost LG přišla na začátku letošního roku s několika velmi zdařilými a v lecčem převratnými androidovými smartphony, následujících šest měsíců však v tomto ohledu stála víceméně stranou všeho dění a na mobilní scénu se vrátila až v polovině července s dvěma novými přírůstky do své modelové řady Optimus, kterým se budeme věnovat v dnešním článku. Na své si tentokrát přijdou jak ortodoxní „dotykáři“, tak i příznivci nového „hybridního“ stylu spojujícího dotykový displej s plnohodnotnou klávesnicí ve stylu oblíbených komunikátorů BlackBerry.

 

LG Optimus Pro a Optimus Net

 

LG Optimus Pro

Klasicky konstruované telefony, přinášející v kompaktním těle dotykově ovládaný displej i malou QWERTY klávesnici, patří nepochybně mezi stěžejní trendy letošního roku, a bylo by tedy skoro divné, kdyby si jeden z největších hráčů na mobilní scéně také nepřisadil. Pozvolna se rozrůstající partička modelů od HTC, Motoroly, Samsungu, Nokie či Sony Ericssonu tak před několika týdny dostala dalšího kolegu s poměrně nepřekvapivým názvem Optimus Pro, jenž dává vzpomenout na takřka nepsané pravidlo, podle nějž by androidové smartphony s klávesnicí postavenou na výšku měly mít ve svém jméně slovo „Pro“ - stačí si vzpomenout na Motorolu Droid Pro nebo Samsung Galaxy Pro a je nabíledni, odkud vítr fouká. Název nicméně není na novince od LG, značené jako C660 a udávající hmotnost 129 gramů při rozměrech 119,5 x 59,7 x 12,9 mm, zdaleka tím nejzajímavějším.

 

LG Optimus Pro a Optimus Net

LG Optimus Pro a Optimus Net

 

To samé by se dalo říci i o designu, který však oproti některým konkurenčním modelům vykazuje jeden důležitý rozdíl v podobě na výšku postaveného displeje, který by měl zajistit mnohem lepší přehlednost uživatelského prostředí. Konstruktéři LG tak zvolili podobné řešení, jakým disponuje například již zmíněná Motorola Droid Pro, oproti níž však jejich dílo zaostává jak úhlopříčkou 2.8 palců, tak i QVGA rozlišením. Kolem displeje je navíc celkem dost místa, takže výrobce by si byl mohl jednu dvě desetinky navíc klidně dovolit a zároveň nastavit i vyšší rozlišení, které většinou nabízí konkurence. Naproti tomu psaní na QWERTY klávesnici by díky oddělenějším klávesám mohlo být o něco pohodlnější než u Motoroly a zásluhou nové verze Androidu by telefon mohl běžet i o něco rychleji, ačkoli jeho procesor Qualcomm MSM7227T je s výkonem 800 MHz a s 256 MB operační paměti slabší než pohonná jednotka s frekvencí 1 GHz, použitá americkým konkurentem.

 

LG Optimus Pro a Optimus Net

Za ním LG Optimus Pro zaostává i co do velikosti úložného prostoru, která činí pouze 150 MB, s využitím MicroSD karet ji však lze zvětšit na už příjemnějších 32 GB, do nichž už se vám v klidu vejdou i fotografie a VGA videa z 3.15 Mpix fotoaparátu, jemuž by neměl chybět autofokus nebo digitální zoom. Mezi další multimediální položky pak nepochybně patří hudební přehrávač a FM rádio, které si budete stejně jako v případě hudby pustit také do sluchátek přes oblíbený 3,5 mm audio jack. Kromě něj nabízí telefon také microUSB port a z bezdrátových technologií nechybí Bluetooth 3.0 a třípásmová WiFi s možností vytvoření hotspotu, k internetu se díky pokrytí 3G sítí lze připojit také přes datové přenosy HSDPA, jejichž rychlost 3,6 Mbps ale napovídá, že cílová skupina tohoto modelu leží ve srovnání s Motorolou Droid Pro o něco níže. Přesto v jeho výbavě najdete i GPS modul navázaný na Google mapy a dostalo se i na obligátní sadu různých čidel od akcelerometru až po světelný senzor.

 

LG Optimus Pro a Optimus Net

 

O softwarovém zázemí novinky od LG jsme se letmo zmínili již výše, a tak pouze dodáme, že na operační systém Google Android ve verzi 2.3.3 Gingerbread je navázáno uživatelské prostředí LG Optimus UI 1.5 a že zde mimo jiných aplikací najdete také program Polaris Office Viewer, jenž by si měl poradit s většinou dokumentů. Mluvit o podpoře sociálních sítí a různých služeb od Googlu by nejspíše bylo nošením dříví do lesa, a tak místo toho přejděme k poslední zajímavé věci, kterou je poměrně silná Li-Ion baterie, jejíž kapacita 1500 mAh slibuje slušnou výdrž, první informace ale hovoří pouze o 4 hodinách hovoru a 100 hodinách pohotovostního režimu, což se nám zdá dost málo. Nezbývá než počkat, než se LG Optimus Pro začne prodávat, k čemuž by mělo dojít během září, kdy je plánováno jeho uvolnění do obchodů v Itálii, kde jej zájemci pořídí již za 179 eur, tedy asi 4300 Kč.

 

LG Optimus Pro a Optimus Net

 

LG Optimus Net

Při hodnocení druhé z dvojice červencových novinek od LG můžeme být o mnoho stručnější, lze totiž konstatovat, že se vlastně jedná o nástupce úspěšného modelu Optimus One, který si debut odbyl loni na podzim a jemuž se nový model, nesoucí označení P690, podobá jak vzhledem, tak i velkou částí technické výbavy. Kromě nepatrně menších rozměrů 113,5 x 59 x 12,1 mm a o něco nižší váhy 122 gramů doznalo změny především pohonné soukolí, jemuž nyní šéfuje 800 MHz procesor Qualcomm MSM7227T, tedy stejná jednotka, jakou dostal i model Optimus Pro, oproti němuž má však Optimus Net dvojnásobné množství operační paměti. To by se společně s novou verzí operačního systému Google Android mělo postarat o celkově svižnější chod telefonu ve srovnání s jeho předchůdcem.

 

LG Optimus Pro a Optimus Net

 

Na rozdíl od svého sourozence nenabízí Optimus Net žádnou klávesnici, o to více místa ale zbylo na displej, který se může pochlubit HVGA rozlišením a 3,2 palcovou úhlopříčkou, kromě toho zde najdete i novější verzi uživatelského prostředí LG Optimus UI 2.0, plnícího roli grafické nástavby operačního systému. Ostatní výbava se již od staršího modelu Optimus One příliš neliší, počínaje 3,2 Mpix fotoaparátem s autofokusem a VGA videi, ale bez blesku, a konče například 150 MB interní paměti, rozšiřitelnou pomocí MicroSD karet až na 32 GB. Ve výčtu konektivity najdete kromě microUSB portu a 3,5 mm audio jacku i třípásmovou WiFi nebo Bluetooth 3.0, nechybí samozřejmě ani datové přenosy GPRS, EDGE a hlavně HSDPA, opět s rychlostí 3,6 Mbps. Pro volání je pochopitelně k dispozici GSM i 3G standard a těšit se opět můžete i na GPS modul s podporou Google map.

 

LG Optimus Pro a Optimus Net

 

Také kapacita baterie se ve srovnání s loňským modelem nezměnila, podobně jako u modelu Optimus Pro je ale trochu překvapující informace o výdrži činící pouhých 4 hodin hovoru a 100 hodin v pohotovosti. Opět jsme zvědaví, zda se tato zvěst potvrdí i poté, co se levný smartphone Optimus Net začne prodávat – jeho cena by měla činit 199 eur, tedy přibližně 4800 Kč. Tím se dostáváme k jedné z mála zajímavých informací, jež se k němu vážou – telefon se totiž bude na různých kontinentech prodávat v různých verzích. Zatímco evropská nabídne například podporu technologie NFC (Near Field Communication), díky níž bude telefon možné využívat třeba jako elektronickou peněženku, severoameričtí zákazníci se mohou těšit na výsuvnou QWERTY klávesnici a konečně v Brazílii, Číně a některých dalších asijských zemích se dočkají verze s podporou dvou SIM karet.

 

LG Optimus Pro a Optimus Net

LG Optimus Pro a Optimus Net

 

Pokud se tyto informace potvrdí, bude možno toto rozhodnutí LG pokládat za svým způsobem revoluční nebo minimálně málo vídané. Dle našeho názoru ale není škatulkování světa podle toho, co se kde lépe prodává, úplně „košer“, navíc například v Česku by mnozí uživatelé jistě uvítali všechny tři vymoženosti pohromadě.

 

Technické parametry mobilního telefonu LG Optimus Pro:

 • Rozměry: 119,5 x 59,7 x 12,9 mm
 • Hmotnost: 129 gramů
 • Displej: 2,8“ kapacitní dotykový TFT, rozlišení 240 x 320 pixelů, 256 000 barev
 • Sítě: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz + WCDMA 900 / 2100 MHz
 • Procesor: Qualcomm MSM7227T, výkon 800 MHz, 256 MB RAM
 • Paměť: interní 150 MB, podpora karet MicroSD a MicroSDHC až 32 GB (2 GB v balení)
   
 • Konektivita: microUSB, 3.5 mm audio jack Bluetooth 3.0, WiFi 802.11 b/g/n s podporou DLNA
   
 • Přenos dat: GPRS a EDGE třída 12, Bluetooth, WiFi, HSDPA (3.6 Mbps), WiFi
 • Fotoaparát: rozlišení 3.2 Mpix, autofokus, VGA videosekvence (rychlost 24 fps)
   
 • Multimédia: hudební (formáty MP3 / WAV / eAAC+) a video (MP4 / H.263 / H.264) přehrávač, FM rádio s RDS, podpora pro sociální sítě
   
 • Další výbava: čtyřřadá QWERTY klávesnice, GPS modul s digitálním kompasem, čidlo přiblížení, akcelerometr
   
 • Baterie: Li-Ion 1500 mAh, výdrž až 4 hodiny hovoru nebo 100 hodin v pohotovosti
   
 • Software: operační systém Google Android 2.3.3 GingerBread, uživatelské prostředí Optimus UI 1.5, program Polaris Office Viewer

 

Technické parametry mobilního telefonu LG Optimus Net:

 • Rozměry: 113,5 x 59 x 12,1 mm
 • Hmotnost: 122 gramů
 • Displej: 3.2“ kapacitní dotykový TFT, rozlišení 320 x 480 pixelů, 256 000 barev
 • Sítě: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz + WCDMA 900 / 2100 MHz
 • Procesor: Qualcomm MSM7227T, výkon 800 MHz, 512 MB RAM
 • Paměť: interní 150 MB, podpora karet MicroSD a MicroSDHC až 32 GB (2 GB v balení)
   
 • Konektivita: microUSB, 3.5 mm audio jack Bluetooth 3.0, WiFi 802.11 b/g/n s podporou DLNA
   
 • Přenos dat: GPRS a EDGE třída 12, Bluetooth, WiFi, HSDPA (3.6 Mbps), WiFi
 • Fotoaparát: rozlišení 3.2 Mpix, autofokus, VGA videosekvence (rychlost 24 fps)
   
 • Multimédia: hudební (formáty MP3 / WAV / eAAC+) a video (MP4 / H.263 / H.264) přehrávač, FM rádio s RDS, podpora pro sociální sítě
   
 • Další výbava: GPS modul s digitálním kompasem, čidlo přiblížení, akcelerometr, v americké verzi výsuvná QWERTY klávesnice, v brazilské a asijské verzi podpora dvou SIM karet
   
 • Baterie: Li-Ion 1500 mAh, výdrž až 4 hodiny hovoru nebo 100 hodin v pohotovosti
   
 • Software: operační systém Google Android 2.3.3 GingerBread, uživatelské prostředí Optimus UI 2.0, program Polaris Office Viewer

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku LG Optimus Pro a Optimus Net


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.