Přeposlat Motorola Fire a Fire XT

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Motorola Fire a Fire XT

22.08.2011 | Michal Fokt | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

O společnosti Motorola se v posledních dnech mluvilo především v souvislosti s přechodem její počátkem roku osamostatněné mobilní divize pod křídla Googlu, dnes se však podíváme na dva nové modely, které Motorola Mobility stihla představit ještě jako samostatně fungující výrobce a které zaujmou už poměrně velkým množstvím názvů, pod nimiž by měly být distribuovány.

 

Motorola Fire a Fire XT

 

To platí zejména o prvním z nich, který byl sice představen jako Motorola Fire, ovšem například v Číně by však měl být prodáván pod názvem Motorola XT316 a konečně v Latinské Americe se jej dočkají pod označením Motorola Spice Key, což jako by odkazovalo ke staršímu modelu Motorola Spice, který se na trh dostal vloni na podzim. Jak však ukazují doprovodné fotografie, je to ještě o něco složitější, novinka přezdívaná v českých odborných kruzích „ohnivák“ je totiž mnohem spíše jednodušším a tedy i levnějším příbuzným Motoroly Droid Pro, po níž zdědila koncepci spojující v kompaktním těle čtyřřadou QWERTY klávesnici a multidotykový displej, zatímco Motorola Spice měla klávesnici výsuvnou.

 

Motorola Fire a Fire XT

Motorola Fire a Fire XT

 

Ten se oproti modelu Droid Pro mimo sníženého QVGA rozlišení také o něco zmenšil na 2,8 palce, snad proto, aby se vešel do taktéž zmenšeného těla, které je sice s rozměry 116,5 × 58 × 13,5 mm nepatrně „tlustší“, zato však se 110 gramy váhy citelně lehčí, především proto, že je v zásadě celé vyvedeno z plastu. Přesto si zachovalo velkou část původní stylovosti, k níž přidalo oblejší hrany, takže se novinka od Motoroly tak trochu podobá konkurenčnímu komunikátoru HP Pre 3, který se ovšem chlubí lepším displejem i technickou výbavou. Ta u Motoroly Fire rovněž doznala určitého „zlevnění“, velí jí totiž procesor Qualcomm MSM7227, taktovaný na 600 MHz a doplněný o 256 MB operační paměti a grafický čip Adreno 200.

 

Motorola Fire a Fire XT

 

To sice dohromady nedává zrovna elitní pohonné soukolí, nicméně na chod operačního systému Google Android 2.3 Gingerbread by to mělo v klidu stačit, stejně jako na brouzdání po internetu a hlavně po oblíbených sociálních sítích Facebook, Twitter či MySpace, pro které je také připraveno usnadnění komunikace prostřednictvím speciálních aplikací a widgetů. V této souvislosti pak také nepochybně potěší překvapivě vysoká výdrž baterie telefonu, která by s kapacitou 1420 mAh měla vystačit až na 8 hodin hovoru či 720 hodin v pohotovostním režimu.

 

Motorola Fire a Fire XT

 

Nic podstatného nechybí telefonu ani po stránce konektivity – dovoláte se na všech frekvencích GSM a také v 3G sítích a pro přenos dat lze kromě starších systémů GPRS a EDGE využít také rychlejší technologii HSDPA s rychlostí až 7,2 Mbps. Nechybí ani třípásmová WiFi a Bluetooth druhé generace, z fyzických rozhraní zde pak kromě microUSB portu najdete také 3,5 mm audio jack pro připojení sluchátek, do nichž si kromě hudby z hudebního přehrávače budete moci pustit také FM rádio. Zapomenout nesmíme ani na slot pro paměťové karty MicroSD, s jejichž pomocí můžete 512 MB interní paměti rozšířit až na 32 GB, což přijde vzhledem k přítomnosti 3,15 Mpix fotoaparátu, schopného natáčet VGA videa rychlostí 24 fps, určitě vhod.

 

Motorola Fire a Fire XT

 

Připočtěte k tomu ještě akcelerometr, senzor přiblížení nebo GPS modul s digitálním kompasem, a vyjde vám poměrně slušný androidový smartphone, který vcelku nic důležitého nepostrádá a navíc nabízí i příznivou pořizovací cenu, která by měla činit zhruba 230 dolarů, tedy v přepočtu necelé 4 tisíce Kč. Dobrá zpráva je, že Motorola, jak jsme již naznačili v úvodu článku, počítá s prodejem své ohnivé novinky nejen pro mateřský americký trh, ale i pro další části světa včetně Evropy, kde by se uživatelé mohli její černé či bílé verze dočkat již v září.

 

Motorola Fire a Fire XT

 

Druhému z nových modelů, jenž dostal název Motorola Fire XT, případně Motorola XT531, to na pulty obchodů bude trvat asi o něco málo déle, premiéru si totiž odbyl o zhruba měsíc později než jeho sourozenec, ve srovnání s nímž se z hlediska své celkové koncepce vydal trochu jinou cestou. Nabízí totiž výhradně dotykové ovládání prostřednictvím velkého 3,5 palcového displeje s HVGA rozlišením 320 x 480 pixelů, z čehož je jasné, že na klávesnici místo prostě nezbylo. Zato však v těle o rozměrech 114 × 62 × 12 mm a váze 114 gramů přináší o něco silnější technickou výbavu, podřízenou procesoru Texas Instruments OMAP 3610 s výkonem 800 MHz a 512 MB operační paměti, který je doplněn grafickým akcelerátorem PowerVR SGX530, díky němuž si na displeji telefonu budete moci přehrávat i HD videa.

 

Motorola Fire a Fire XT

Motorola Fire a Fire XT

 

Ta lze s Motorolou Fire XT, zvanou též Spice XT, i natáčet, je totiž vybavena 5 Mpix fotoaparátem s automatickým ostřením a diodovým bleskem, na přední straně pak nad displejem najdete i VGA kameru pro videohovory. Možnost rozšířit 512 interní paměti až na 32 GB pomocí MicroSD karet tak v tomto případě přijde ještě více k užitku, než u Motoroly Fire, protože HD videa zaberou přece jen více místa. Tím se dostáváme ke konektivní výbavě, která se oproti prvnímu modelu v zásadě nezměnila, stejně jako výbava softwarová, reprezentovaná operačním systémem Google Android 2.3 Gingerbread, který je stejně jako v případě předchozího modelu doplněn o nadstavbu Moto Switch, umožňující střídat vzhled uživatelského prostředí podle toho, zda jste zrovna v práci či si užíváte volného času.

 

Motorola Fire a Fire XT

 

Mezi dalšími vymoženostmi lze opět uvést FM rádio či GPS modul s digitálním kompasem, své místo uhájila i klasická sada senzorů od akcelerometru až po senzor přiblížení, pohoršila si ale výdrž baterie, která by s kapacitou 1540 mAh měla vystačit na 8 hodin hovoru nebo 672 hodin v pohotovostním režimu, což je o něco méně než u Motoroly Fire – silnější hardware si prostě žádá své, stejně jako již zmíněné videohovory, probíhající pomocím speciální aplikace Qik.

 

Motorola Fire a Fire XT

 

V pořadí druhá „ohnivá“ Motorola by se měla podobně jako její klávesnicí opatřená sestra v prodeji objevit ještě během podzimu za zatím nespecifikovanou cenu, přičemž kromě Evropy a USA se s ní pod názvem Motorola Spice XT setkají i zákazníci v Latinské Americe a také v Asii, kde by se měla prodávat i speciální verze s podporou dvou SIM karet. Zkrátka a dobře, Motorola zvládla rozlučku se se svým samostatným fungováním více než se ctí a nezbývá než jí popřát hodně štěstí a úspěchů pod křídly Googlu, díky němuž ji možná budeme častěji vídat i v našich zeměpisných končinách.

 

Technické parametry mobilního telefonu Motorola Fire / XT316 / Spice Key:

 • Rozměry: 116,5 × 58 × 13,5 mm
 • Hmotnost: 110 gramů
 • Displej: 2,8“ multidotykový TFT, rozlišení 240 x 320 pixelů, 256 000 barev
 • Sítě: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz + WCDMA 900 / 2100 MHz
 • Procesor: Qualcomm MSM7227, výkon 600 MHz, 256 MB RAM, grafika Adreno 200
 • Paměť: interní 512 MB, podpora karet MicroSD a MicroSDHC až 32 GB
 • Konektivita: microUSB, 3.5 mm audio jack Bluetooth 2.1 + A2DP, WiFi 802.11 b/g/n
   
 • Přenos dat: GPRS a EDGE třída 12, Bluetooth, WiFi, HSDPA (7.2 Mbps) / HSUPA (384 Kbps)
   
 • Fotoaparát: rozlišení 3.15 Mpix, autofokus, VGA videosekvence (rychlost 24 fps)
   
 • Multimédia: hudební (formáty MP3 / WAV / eAAC+) a video (MP4 / H.263 / H.264) přehrávač, FM rádio s RDS, podpora pro sociální sítě (widgety a speciální aplikace pro Facebook, Twitter a MySpace)
   
 • Další výbava: čtyřřadá QWERTY klávesnice, GPS modul s digitálním kompasem, čidlo přiblížení, akcelerometr
   
 • Baterie: Li-Ion 1420 mAh, výdrž až 8 hodin hovoru nebo 720 hodin v pohotovosti
   
 • Software: operační systém Google Android 2.3 GingerBread, uživatelské prostředí Moto Switch (možnost měnit vzhled domovské obrazovky dle nálady)

 

Technické parametry mobilního telefonu Motorola Fire XT / XT531 / Spice XT:

 • Rozměry: 114 × 62 × 12 mm
 • Hmotnost: 114 gramů
 • Displej: 3,5“ multidotykový TFT, rozlišení 320 x 480 pixelů, 16 milionů barev
 • Sítě: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz + WCDMA 900 / 2100 MHz
   
 • Procesor: Texas Instruments OMAP 3610 (výkon 800 MHz), 512 MB operační paměti, grafika PowerVR SGX530 s podporou HD videí
   
 • Paměť: interní 512 MB, podpora karet MicroSD a MicroSDHC až 32 GB
 • Konektivita: microUSB, 3.5 mm audio jack Bluetooth 2.1 + A2DP, WiFi 802.11 b/g/n
   
 • Přenos dat: GPRS a EDGE třída 12, Bluetooth, WiFi, HSDPA (7.2 Mbps) / HSUPA (384 Kbps)
   
 • Fotoaparát: rozlišení 5 Mpix, autofokus, LED blesk, HD videosekvence (1280 x 720), VGA kamera pro videohovory (prostřednictvím aplikace Qik)
   
 • Multimédia: hudební (formáty MP3 / WAV / eAAC+) a video (MP4 / H.263 / H.264) přehrávač, FM rádio s RDS, podpora pro sociální sítě (widgety a speciální aplikace pro Facebook, Twitter a MySpace)
   
 • Další výbava: GPS modul s digitálním kompasem, čidlo přiblížení, akcelerometr
 • Baterie: Li-Ion 1540 mAh, výdrž až 8 hodin hovoru nebo 672 hodin v pohotovosti
   
 • Software: operační systém Google Android 2.3 GingerBread, uživatelské prostředí Moto Switch (možnost měnit vzhled domovské obrazovky dle nálady)

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Motorola Fire a Fire XT


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.