Přeposlat Sony Ericsson Mix Walkman a Txt Pro

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Ericsson Mix Walkman a Txt Pro

20.06.2011 | Michal Fokt | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

Léto je za dveřmi a na trhu s mobilními telefony nastává doba dočasného klidu, kdy se novinek na scéně objevuje spíše pomálu. Tedy alespoň co se týče elitních smartphonů a komunikátorů, které si výrobci šetří na podzimní nákupní sezónu a místo nich nabízejí modely méně vybavené, avšak tím pádem i levnější, jež spotřebitelům z jejich rozpočtu, určeného nyní nejspíše převážně na rekreaci, tolik neukrojí. Jako jeden z prvních výrobců přeřadil na nižší rychlost Sony Ericsson, který minulý týden představil hned dvojici novinek, určených jak pro milovníky hudby tak i pro náruživé psavce. Ani jeden z nich sice nenabízí otevřený operační systém, představují však ideální spojení stylového designu a pohodlného ovládání.

 

Sony Ericsson Mix Walkman a Txt Pro

 

Modely s názvy Mix Walkman a Txt Pro se drží trendu dotykového ovládání, jak jsme však uvedli již na začátku, smartphony to nejsou a jejich schopnosti je možno rozšířit pouze za pomoci Java aplikací. Zároveň si ale obě novinky berou inspiraci od chytré Xperie Mini, především co se týče uživatelského prostředí, jehož hlavní ikonky jsou podobně jako u grafické nadstavby Timescape, známé právě z modelové řady Xperia, rozmístěny v rozích dotykových displejů. Ty mají shodnou 3palcovou úhlopříčku, kryt v podobě proti poškrábání odolného skla a rozlišení 240 x 400 pixelů, bohužel ale sdílejí i absenci multidotykového ovládání.

 

Sony Ericsson Mix Walkman a Txt Pro

 

Čím se od sebe oba telefony naopak liší, je jednoznačně jejich konstrukce. Zatímco model Mix Walkman, udávající rozměry 96 x 53 x 14 milimetrů a příjemně nízkou váhu 88 gramů, už svým názvem odkazuje k oblíbené řadě hudebních telefonů Walkman, model Txt Pro svou vysouvací konstrukcí připomíná nedávnou Xperii Mini Pro, dostal totiž podobnou hardwarovou klávesnici. Tím sice o něco narostla jeho váha na 100 gramů, zůstaly ale příjemně kompaktní rozměry, jež v zavřeném stavu činí 93 x 52 x 18 mm. Oba modely disponují také 3,2 Mpix fotoaparátem, který zvládá kromě statických fotografií také nahrávat QVGA videa, z další výbavy nechybí FM rádio nebo slot pro paměťové karty MicroSD, díky nimž lze ke 100 MB interní paměti přidat dalších až 32 GB úložného prostoru.

 

Sony Ericsson Mix Walkman a Txt Pro

Sony Ericsson Mix Walkman a Txt Pro

 

To přijde vhod zejména u prvního jmenovaného modelu, jehož nejsilnější stránkou je vylepšený hudební přehrávač Walkman, přinášející jednu zajímavou inovaci. Ta tkví v možnosti vyhledání oblíbených skladeb pomocí speciálního tlačítka Zappin, jehož jedním stiskem se přehraje refrén následující skladby, který usnadní rozhodování, co si do sluchátek, připojených přes 3.5 mm audio jack, dále pustíte. Připravena je také speciální funkce Karaoke, umožňující ztlumit hlasy jakékoli skladby tak, že lze zpívat právě přehrávanou oblíbenou skladbu s pouhým hudebním doprovodem. Kromě těchto novinek nechybí ani starší funkce SensMe pro výběr skladby podle vaší nálady či TrackID pro rozeznání přehrávané skladby.

 

Sony Ericsson Mix Walkman a Txt Pro

Sony Ericsson Mix Walkman a Txt Pro

 

Naproti tomu model Txt Pro je jednoznačně zaměřen především na písemnou komunikaci, jíž se budete moci věnovat především na sociálních sítích Facebook a Twitter, kde navíc díky speciální aplikaci bude možno průběžně sledovat aktualizace profilů pěti nejoblíbenějších přátel. Pro snadné brouzdání po internetu je pak připraven nový webový prohlížeč Obigo Q7, který najdete i u výše zmíněného Mix Walkmanu, s nímž Txt Pro sdílí také konektivní výbavu. Ta mimo 3,5 mm audio jacku obsahuje i microUSB port, Bluetooth ve verzi 2.1 a WiFi s dvoupásmovým pokrytím.

 

Sony Ericsson Mix Walkman a Txt Pro

 

Vzhledem k již uvedenému zařazení obou modelů do levnější třídy asi příliš nepřekvapí, že ani jeden z nich nepodporuje 3G sítě a že si pro datové přenosy budete muset vystačit se staršími technologiemi GPRS a EDGE, na druhou stranu ale nechybí nejrůznější aplikace a služby od Googlu, například co se týče e-mailů, a připravena je i poměrně bohatá nabídka organizačních funkcí. Poměrně slušně si oba modely vedou i v otázce výdrže – baterie o kapacitě 1000 mAh nepředstavuje sice zrovna nevyčerpatelnou zásobárnu, nicméně model Txt Pro vydrží dle tvrzení výrobce až 5 hodin a 10 minut v provozu nebo až 400 hodin na příjmu, model Mix Walkman pak kromě 9 hodin a 40 minut hovoru a až 465 hodin v pohotovosti udává také až 13 hodin poslechu hudby nebo 4 hodiny přehrávání videí.

 

Sony Ericsson Mix Walkman a Txt Pro

 

Na závěr jako vždy pár slov k dostupnosti obou novinek, kde bohužel budeme zatím poměrně struční – hudební telefon Sony Ericsson Mix Walkman i jeho hardwarovou klávesnicí vybavený příbuzný Sony Ericsson Txt Pro by sice podle vyjádření výrobce měly být na vybraných trzích k dispozici ještě během léta nebo nejpozději začátkem podzimu, jejich cena však dosud nebyla blíže upřesněna. Zato již ale víme, že model Txt Pro se kromě střídmé černé oblékne i do růžového či bílého krytu, zatímco model Mix Walkman dostane k černému tělu jako bonus několik výměnných barevných pásek, které mu dodají skutečně osobitý vzhled. Podle oficiálních fotografií by mezi dostupnými barvami měla být například růžová nebo zelená.

 

Technické parametry mobilního telefonu Sony Ericsson Mix Walkman:

 • Rozměry: 96 x 53 x 14 mm
 • Hmotnost: 88 gramů
   
 • Displej: 3“ dotykový kapacitní TFT, rozlišení 240 x 400 pixelů, 262 000 barev, kryt z odolného skla proti poškrábání
   
 • Sítě: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, bez podpory 3G sítí
 • Procesor: STE 4910, výkon 800 MHz
 • Paměť: interní 100 MB, podpora microSD karet až na 32 GB
 • Konektivita: microUSB, 3.5 mm audio jack, Bluetooth 2.1 + EDR, WiFi 802.11 b/g
 • Přenos dat: GPRS (115 Kbps) a EDGE (200 Kbps), Bluetooth, WiFi
 • Fotoaparát: 3.2 Mpix, digitální zoom, QVGA videosekvence
   
 • Multimédia: FM rádio, podpora pro sociální sítě, hudební a video přehrávač se speciálním tlačítkem Zappin pro snadné vyhledávání oblíbených skladeb, funkcemi Karaoke (ztlumení hlasu v přehrávané písni), SensMe (výběr skladby podle nálady), TrackID
   
 • Další výbava: Java aplikace, internetový prohlížeč Obigo Q7
   
 • Baterie: Li-Ion 1000 mAh, výdrž až 9 h 40 min hovoru nebo 465 hodin v pohotovosti, až 13 hodin poslechu hudby nebo 4 hodiny přehrávání videa

 

Technické parametry mobilního telefonu Sony Ericsson TXT Pro:

 • Rozměry: 93 x 52 x 18 mm
 • Hmotnost: 100 gramů
   
 • Displej: 3“ dotykový kapacitní TFT, rozlišení 240 x 400 pixelů, 262 000 barev, kryt z odolného skla proti poškrábání
   
 • Sítě: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, bez podpory 3G sítí
 • Procesor: PNX-4910, výkon 800 MHz
 • Paměť: interní 100 MB, podpora microSD karet až na 32 GB
 • Konektivita: microUSB, 3.5 mm audio jack, Bluetooth 2.1 + EDR, WiFi 802.11 b/g
 • Přenos dat: GPRS (85.6 Kbps) a EDGE (236.8 Kbps), Bluetooth, WiFi
 • Fotoaparát: 3.2 Mpix, digitální zoom, QVGA videosekvence
   
 • Multimédia: hudební a video přehrávač s funkcí TrackID, FM rádio, podpora pro sociální sítě (speciální aplikace pro průběžné sledování aktualizace profilů pěti nejoblíbenějších přátel)
   
 • Další výbava: výsuvná QWERTY klávesnice, Java aplikace, webový prohlížeč Obigo Q7
 • Baterie: Li-Ion 1000 mAh, výdrž až 5 h 10 min hovoru nebo 400 hodin v pohotovosti

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Ericsson Mix Walkman a Txt Pro


počet příspěvků: 1

Eva Pitnerová

22.10.2011 v 10:02

Líbí se mi mobílek Mix Walkman,hlavně proto,že má internet.Proto by mne zajímalo,jaká je kvalita při používání internetu. Děkuji

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.