Přeposlat Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

31.01.2011 | Michal Fokt | Aktuality, recenze | Komentářů: 3 |

Lednový veletrh CES 2011 toho v oblasti mobilních telefonů mnoho nenabídl, tedy alespoň co do počtu vystavujících výrobců, neboť svými novinkami se tam pochlubily v zásadě jen společnosti LG a Motorola. To na únorovém Světovém mobilním kongresu v Barceloně by mohlo být o dost živěji, alespoň tomu nasvědčuje aktivita společnosti Samsung, která po pokračovateli úspěšného low-endového modelu Star představila hned čtveřici novinek, zahrnutých pod zastřešující název Galaxy Family. Stejně jako populární Samsung Galaxy S, jímž jsou podle tvrzení svého výrobce inspirovány, pracují nové modely s operačním systémem Google Android, měly by se však stát průkopníky této platformy v levnějších mobilních patrech.

 

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

 

Androidový smartphone Galaxy S patří v mobilním portfoliu Samsungu nepochybně k dobrým počinům, celosvětově se jej totiž od uvedení na trh prodalo 10 milionů kusů. Není proto divu, že se korejský výrobce rozhodl vytěžit z úspěchu tohoto modelu co nejvíce, a zvolil pro tento účel asi nejjednodušší cestu – zlevnění, přesněji řečeno přenesení hlavních předností původního Galaxy S do čtveřice nových, levnějších telefonů, které jsou navíc vzhledově a fuknčně rozrůzněny tak, aby společně pokryly co nejširší spektrum zákazníků. Pojďme se tedy podívat, co si novinky s názvy Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini z genetického kódu svého „otce“ zachovaly a kde se naopak projevilo jejich zacílení na méně movité nebo méně funkčně náročné uživatele.

 

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

 

Samsung Galaxy Ace S5830

Nejvýše postavený a svým vcelku střízlivým designem původnímu Galaxy S asi nejvíce podobný model z celé čtveřice váží 113 gramů při rozměrech 112 x 60 x 11,5 mm a ve svém černě či bíle oděném těle ukrývá mimo 3,5 palcového displeje o rozlišení 320 x 480 pixelů též poměrně rychlý procesor Qualcomm MSM7227 o frekvenci 800 MHz. To sice dnes již není absolutní špička, pro běžnou „kancelářskou“ práci to ale bohatě stačí. Ostatně právě tímto směrem Galaxy Ace zřejmě míří, čemuž by nasvědčovala například funkce hlasového vyhledávání nebo prohlížeč dokumentů ThinkFree. Pro ukládání uživatelských dat je připravena interní paměť zvíci 158 MB, kterou lze dále rozšířit až na 32 GB pomocí MicroSD karet, přičemž jeden 2 GB kousek najdete už přibalen v základním balení.

 

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

 

Multimédia zastupuje především 5 Mpix fotoaparát s autofokusem a také s LED bleskem, který původnímu Galaxy S citelně chyběl. Potěší i avizovaná funkce detekce úsměvu, panoramatický režim nebo možnost kontinuálního snímání, zklamáním jsou ale pouze QVGA videosekvence, natáčené rychlostí 15 fps. Zde tedy Samsung jednoznačně šetřil. Na druhé straně zde nechybí například FM rádio s možností nahrávání a samozřejmě ani hudební a video přehrávač, a tak nepřekvapí ani přítomnost 3,5 mm audio konektoru pro sluchátka, který se již stal standardní součástí výbavy většiny telefonů střední třídy.

 

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

 

Tím se dostáváme ke konektivitě, která zůstala zachována v podstatě nezměněném rozsahu – s telefonem se dovoláte na všech frekvencích GSM a také v 3G sítích, nechybí ani datové přenosy HSDPA o rychlosti 7,2 Mbps. O starších technologiích GPRS a EDGE není třeba se zmiňovat, a proto raději dodejme, že k internetu se lze připojit také pomocí třípásmové WiFi. Místo zbylo i na Bluetooth ve verzi 2.1 a fyzická rozhraní reprezentuje kromě již zmíněného audio konektoru také microUSB port. O napájení se stará Li-Ion akumulátor s kapacitou 1350 mAh, což by mělo stačit na šest hodin hovoru nebo až dva týdny v pohotovosti, a jako operační systém je předinstalován Google Android ve verzi 2.2 Froyo, který se kromě dotykového displeje opírá také o trojici tlačítek umístěných pod ním, z nichž dvě krajní jsou senzorová.

 

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

 

Podle zveřejněných informací by se Samsung Galaxy Ace, jehož konkurenty budou především modely jako HTC Gratia, LG Optimus Chic nebo zmenšené Xperie od Sony Ericssonu, začít prodávat nejprve v Rusku, v březnu tohoto roku pak dorazí kromě Indie a Číny také na ostatní evropské trhy včetně našeho, kde je jeho cena předběžně stanovena na zhruba 7700 Kč.

Samsung Galaxy Fit S5670

Druhá z čtveřice novinek dostala pohledný zaoblený design, který ji posouvá mezi stylovější část střední mobilní třídy. Svůj podíl na tom má i pohledný vzor na zadním krytu a zajímavou texturou pokrytý centrální ovladač na přední straně, který tak trochu připomíná touchpad notebooku. Černě či bíle oděný přístroj udává kompletní rozměry 110 x 61 x 12,6 mm a váhu 108 gramů, a nabídne v zásadě stejnou výbavu jako předešlý model. Ubráno bylo pouze u procesoru, který je taktován na 600 MHz, a také u displeje, který má jednak menší úhlopříčku 3,31 palce a pouhé QVGA rozlišení.

 

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

 

Po stránce multimédií se opět můžete těšit na 5 Mpix fotoaparát, hudební a video přehrávač, lehce navýšena byla interní paměť, která má nyní 160 MB a je ji možno navýšit na 32 GB pomocí karet MicroSD, přičemž jednu 2 GB kartu opět najdete v základní výbavě. Stejně jako u předchozího modelu nechybí GPS navigace s digitálním kompasem a obyvklá sestava čidel (akcelerometr, senzor okolního světla, senzor přiblížení) a tzv. Social Hub jako zastřešující řešení pro správu sociálních sítí, o němž jsme na našem portálu psali již před časem. Lehká změna se udála také ohledně softwaru, kde mimo jiné najdete prohlížeč dokumentů Quick Office, jinak se ale opět setkáte s Androidem ve verzi 2.2 Froyo, na nějž je stejně jako u ostatních členů Galaxy Family navázáno uživatelské prostředí TouchWiz. Do Česka by měl tento model dorazit jako první již během února s cenou okolo 6650 Kč.

 

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

 

Samsung Galaxy Gio S5660

Název telefonu o rozměrech 111 x 58 x 12,2 mm a hmotnosti 102 gramů je odvozen z italského výrazu, překládaného jako „klenot“, v čemž se podle výrobce odráží jednak stylový design, ale údajně také odolnost. Tu sice prověří až první testy, nicméně co do designu dostává tento model jednoznačné plus především za zadní kryt, který díky zajímavému vzoru tak trochu vyvolává dojem, jako by celá zadní strana přístroje plnila funkci reproduktoru. Na přední straně už tolik zajímavostí nenajdete – centrální ovladač, obklopený dvěma senzorovými tlačítky, má opět „touchpadovou“ texturu, dotykový displej s úhlopříčkou 3,2 palce má pak HVGA rozlišení.

 

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

 

Co do výbavy se Galaxy Gio blíží prvně jmenovanému modelu Ace, čehož je důkazem hlavně procesor o taktu 800 MHz a interní paměť zvíci 158 MB, rozšiřitelná opět MicroSD kartami. Konektivitu není třeba příliš rozvádět, neboť bychom se opakovali, a tak raději doplňme, že fotoaparát má rozlišení 3,2 Mpix a chybí mu blesk, a že na operační systém Google Android ve verzi 2.2 Froyo jsou kromě uživatelského prostředí TouchWiz navázány také služby Android Market a Samsung Apps, z nichž lze stahovat další programy, hry a podobně. Ve výbavě tohoto telefonu nechybí ani populární softwarová klávesnice Swype. Na českém trhu se s mobilním „klenotem“ setkáme v březnu za cenu přibližně 5450 Kč.

 

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

 

Samsung Galaxy Mini S5570

Podle názvu bychom předpokládali, že hlavní předností posledního z čtveřice nových modelů budou především miniaturní rozměry, nicméně se zdá, že ono slůvko „Mini“ charakterizuje spíše funkční výbavu modelu. Ta není rozhodně nijak špatná, ale v rámci Galaxy Family jednoznačně nejslabší. Telefon vážící 105 gramů při rozměrech 110 x 61 x 12,1 mm je na přední straně osazen dotykovým displejem o úhlopříčce 3,14 palce a s pouhým QVGA rozlišením, uvnitř se pak ukrývá stejný 600 MHz procesor, jakým disponuje výše uvedený model Galaxy Fit, jemuž sekunduje 160 MB vnitřní paměti, opět s možností rozšíření MicroSD kartami.

 

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

 

Ochuzena byla i multimediální výbava – fotoaparát má pouze 3 Mpix rozlišení a postrádá i blesk a automatické ostření. Zeslábla také baterie, která má nyní kapacitu 1200 mAh. Naproti tomu po stránce konektivity a softwaru se tento model od svých sourozenců v podstatě neliší, tedy až na design, kde je kromě odlišného vzoru na zadním krytu odlišně pojato především barevné provedení – kromě civilnější bílo-stříbrné verze je k dispozici také kombinace černé a zelené, která telefonu dodává zajímavý sportovní look. A protože se jedná o nejméně vybavený model z celé čtveřice, je také nejlevnější – na českém trhu se bude prodávat od druhé poloviny února za zhruba 4800 Kč.

 

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

 

Souhrnně řečeno, neoplývají čtyři nové androidové Samsungy, začleněné do jakési podřady Galaxy Family, špičkovou výbavou, neschází jim však nic podstatného a korejský výrobce zaslouží určitě pochvalu za průkopnické uvedení Androidu i do o něco levnějšího mobilního segmentu. Nejvyšší model z této čtveřice navíc vyhoví i náročnějším uživatelům, pro které je špičkový Galaxy S příliš drahý. Dá se tedy předpokládat, že Samsung za svůj nejnovější počin sklidí na blížícím se kongresu v Barceloně zasloužené uznání, a v návaznosti na to i dobré prodejní výsledky, což je pro korejskou společnost ještě důležitější.

 

Technické parametry mobilního telefonu Samsung Galaxy Ace S5830:

 • Rozměry: 112 x 60 x 11,5 mm
 • Hmotnost: 113 gramů
 • Displej: 3.5“ dotykový kapacitní TFT, rozlišení 320 x 480 pixelů, 16 milionů barev
 • Sítě: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, UMTS 900 / 2100 MHz
 • Procesor: Qualcomm MSM7227, výkon 800 MHz, grafický čip Adreno 200
 • Paměť: interní 158 MB, podpora karet MicroSD až na 32 GB (2 GB karta v balení)
 • Konektivita: microUSB, 3.5 mm audio jack, Bluetooth 2.1 + A2DP, WiFi 802.11 b/g/n
 • Přenos dat: GPRS a EDGE třída 10, WiFi, Bluetooth, HSDPA (7,2 Mbps)
   
 • Fotoaparát: 5 Mpix, autofokus, LED blesk, digitální zoom, panoramatický režim, kontinuální snímání, QVGA videosekvence (15 fps)
   
 • Multimédia: hudební a video přehrávač (formáty MP3 / AMR / AAC / AAC + / e-AAC + / WMA / WAV / OGG / MIDI a MPEG4 / H263 / H264), FM rádio s RDS, Social Hub pro snadný přístup k sociálním sítím
   
 • Další výbava: GPS modul s digitálním kompasem, akcelerometr, senzor přiblížení, prohlížeč dokumentů ThinkFree, RSS čtečka, softwarová klávesnice Swype, hlasové vyhledávání
   
 • Baterie: Li-Ion 1350 mAh, výdrž 6.5 (3G) nebo 11 (GSM) hodin hovoru / až 640 (GSM) nebo 420 (3G) hodin na příjmu
   
 • Software: operační systém Google Android 2.2 Froyo, uživatelské prostředí TouchWiz 3.0, služba Android Market a Samsung Apps

 

Technické parametry mobilního telefonu Samsung Galaxy Fit S5670:

 • Rozměry: 110 x 61 x 12,6 mm
 • Hmotnost: 108 gramů
 • Displej: 3.31“ dotykový kapacitní TFT, rozlišení 240 x 320 pixelů, 16 milionů barev
 • Sítě: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, UMTS 900 / 2100 MHz
 • Procesor: ARM, výkon 600 MHz
 • Paměť: interní 160 MB, podpora karet MicroSD až na 32 GB (2 GB karta v balení)
 • Konektivita: microUSB, 3.5 mm audio jack, Bluetooth 2.1 + A2DP, WiFi 802.11 b/g/n
 • Přenos dat: GPRS a EDGE třída 10, WiFi, Bluetooth, HSDPA (7,2 Mbps)
   
 • Fotoaparát: 5 Mpix, autofokus, LED blesk, digitální zoom, panoramatický režim, kontinuální snímání, QVGA videosekvence (15 fps)
   
 • Multimédia: hudební a video přehrávač (formáty MP3 / AMR / AAC / AAC + / e-AAC + / WMA / WAV / OGG / MIDI a MPEG4 / H263 / H264), FM rádio s RDS, Social Hub pro snadný přístup k sociálním sítím
   
 • Další výbava: GPS modul s digitálním kompasem, akceletometr, senzor světla a přiblížení, prohlížeč dokumentů Quick Office, RSS čtečka, softwarová klávesnice Swype, hlasové vyhledávání
   
 • Baterie: Li-Ion 1350 mAh, výdrž 6.5 (3G) nebo 11 (GSM) hodin hovoru / až 640 (GSM) nebo 420 (3G) hodin na příjmu
   
 • Software: operační systém Google Android 2.2 Froyo, uživatelské prostředí TouchWiz 3.0, služba Android Market a Samsung Apps

 

Technické parametry mobilního telefonu Samsung Galaxy Gio S5660:

 • Rozměry: 111 x 58 x 12,2 mm
 • Hmotnost: 102 gramů
 • Displej: 3.2“ dotykový kapacitní TFT, rozlišení 320 x 480 pixelů, 16 milionů barev
 • Sítě: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, UMTS 900 / 2100 MHz
 • Procesor: Qualcomm MSM7227, výkon 800 MHz, grafický čip Adreno 200
 • Paměť: interní 158 MB, podpora karet MicroSD až na 32 GB (2 GB karta v balení)
 • Konektivita: microUSB, 3.5 mm audio jack, Bluetooth 2.1 + A2DP, WiFi 802.11 b/g/n
 • Přenos dat: GPRS a EDGE třída 10, WiFi, Bluetooth, HSDPA (7,2 Mbps)
 • Fotoaparát: 3.2 Mpix, autofokus, digitální zoom, QVGA videosekvence (15 fps)
   
 • Multimédia: hudební a video přehrávač (formáty MP3 / AMR / AAC / AAC + / e-AAC + / WMA / WAV / OGG / MIDI a MPEG4 / H263 / H264), FM rádio s RDS, Social Hub pro snadný přístup k sociálním sítím
   
 • Další výbava: GPS modul s digitálním kompasem, akcelerometr, senzor přiblížení, prohlížeč dokumentů Quick Office, RSS čtečka, softwarová klávesnice Swype, hlasové vyhledávání
   
 • Baterie: Li-Ion 1350 mAh, výdrž 6.5 (3G) nebo 11 (GSM) hodin hovoru / až 640 (GSM) nebo 420 (3G) hodin na příjmu
   
 • Software: operační systém Google Android 2.2 Froyo, uživatelské prostředí TouchWiz 3.0, služba Android Market a Samsung Apps

 

Technické parametry mobilního telefonu Samsung Galaxy Mini S5570:

 • Rozměry: 110 x 61 x 12,1 mm
 • Hmotnost: 105 gramů
 • Displej: 3.14“ dotykový kapacitní TFT, rozlišení 240 x 320 pixelů, 256 000 barev
 • Sítě: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, UMTS 900 / 2100 MHz
 • Procesor: ARM, výkon 800 MHz
 • Paměť: interní 160 MB, podpora karet MicroSD až na 32 GB (2 GB karta v balení)
 • Konektivita: microUSB, 3.5 mm audio jack, Bluetooth 2.1 + A2DP, WiFi 802.11 b/g/n
 • Přenos dat: GPRS a EDGE třída 10, WiFi, Bluetooth, HSDPA (7,2 Mbps)
 • Fotoaparát: 3.2 Mpix, digitální zoom, QVGA videosekvence (15 fps)
   
 • Multimédia: hudební a video přehrávač (formáty MP3 / AMR / AAC / AAC + / e-AAC + / WMA / WAV / OGG / MIDI a MPEG4 / H263 / H264), FM rádio s RDS, Social Hub pro snadný přístup k sociálním sítím
   
 • Další výbava: GPS modul s digitálním kompasem, akcelerometr, senzor přiblížení, prohlížeč dokumentů Quick Office, RSS čtečka, softwarová klávesnice Swype, hlasové vyhledávání
   
 • Baterie: Li-Ion 1200 mAh, výdrž neupřesněna
   
 • Software: operační systém Google Android 2.2 Froyo, uživatelské prostředí TouchWiz 3.0, služba Android Market a Samsung Apps

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini


počet příspěvků: 3

davidof

02.02.2011 v 15:09

Tak nejvíce se mi líbí z nich určitě ten samsung ace. Kdyby se tady u nás dal sehnat okolo 6500 korun, az tady vyjde, tak bych do něj šel hned. Zhledově vypdaá krásně. Mám rád rovné tvary jako tento, podobá se tím Iphonum.

Odpovědět

ubul

03.02.2011 v 13:46

Samsung Ace vypadá opravdu dobře. Mě by nejvíc zajímalo jak dlouho mu v praxi vydrží baterie. Se samsungama s tímto nemám moc dobrou zkušenost zatím, ale stát se může cokoliv.

Cora

05.02.2011 v 20:42

také si myslím že samsung galaxyace vypadá nejlépe a hlevně kuli tomu že sem si proskoumala detailně že ostatní blesk nemají...

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.