Přeposlat Nokia E60

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nokia E60

29.05.2006 | Petr Řepka | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tento telefonek vyroben světoznámou firmou Nokia zapadá do série E.Tam se nacházejí ještě dva telefony s QWERTY klávesnicí. Náš model ale QWERTY klávesnici postrádá, ale to určitě mnoha uživatelům vadit nebude. Nabízí plno manažerských funkcí...

Tento telefonek vyroben světoznámou firmou Nokia zapadá do série E.Tam se nacházejí ještě dva telefony s QWERTY klávesnicí. Náš model ale QWERTY klávesnici postrádá, ale to určitě mnoha uživatelům vadit nebude. Nabízí plno manažerských funkcí, které správný manager může využít.

Konstrukce a vzhled

Tato nokia je konstrukcí klasického telefonu. Vzhledově vypadá krásně, klávesnice je vizuálně velice povedená i celý kryt telefonu. Celý telefon je elegantní a působí hodně luxusním dojmem. K tomuto dojmu dopomáhají i imitace kovů. Například taková chromovaná část telefonu udělá své. Konstrukce je pevná, nikde neskřípe a nikde se neviklá.

Ovládací prvky

Nejdůležitějším prvkem pro vládání je bezesporu klávesnice s hlavním ovládacím prvkem. Zde si nejvíce budete hrát s joystickem, který je velice kvalitně provedený. I funkční klávesnice zaslouží pochvalu. Okolo joysticku se nachází dvě kontextové klávesy, zelené a červené tlačítko pro přijímání a odmítání hovorů, dále ještě tlačítko pro ovládaní textových funkcí, tlačítko menu a nakonec klávesa pro mazání.

Pod těmito tlačítky se nachází další důležitá část telefonu. Alfanumerická klávesnice je dobře provedena. Stisk kláves je tužší ale stále se na ní dá krásně psát. Navíc podsvícení této klávesnice je velice dobré.

Další tlačítka nalezneme na levém boku telefonu. Nachází se tam 3, tlačítka sloužící na ovládání hlasitosti nebo přehrávání muziky a třetí tlačítko slouží na záznam zvuku.

Displej

Zde budete mít tu čest se seznámit s displejem s úctyhodnými hodnotami a vlastnostmi. Velikost displeje zůstala zachována z předchozích telefonu od Nokie, která činí 35 × 41 mm. Jenže teď přijde překvapení, rozlišení displeje je 352 × 416 bodů, které dvojnásobně větší. Zde už neuvidíte ani jednotlivé pixely, takže budete mít před sebou celistvý displej. Největší udiv však budete mít z počtu možných zobrazených barev. Neuvěřitelná hodnota 16 milionů barev je zde faktem. Tak luxusní displej najdete pouze u Nokie N 61, která patří do stejné série jako naše „enšedesátka“.

Ještě bych se rád zmínil o jedné funkci, která dokáže otočit displej na šířku. Tím dostanete možnost pro lepší práci v různých aplikacích.

Volání a zprávy

Volání jako takové je na dobré úrovni. Telefon pracuje i v sítích třetí generace avšak videohovor zde neučiníte. Nenajdete zde žádný fotoaparát životně důležitý pro videotelefonování. Nenajdete zde i normální fotoaparát, což může hodně lidí zklamat.

Velikost adresáře závisí na vaší paměti, jelikož adresář je sdílený. Ke každému kontaktu můžete přidat několik čísel a plno dalšího. Naleznete zde i službu Push to talk. Zprávy umí telefon skoro všechny kromě EMS, takže tedy SMS, MMS, rychlé posílání zpráv, umí také práci s e-mailovým klientem a Nokia Smart Messaging je tu taky. Všechny tyto zprávy budete moci psát pomocí slovníku T9, který bohužel zkracuje zprávy kvůli diakritiky.

Další důležité vlastnosti

Nokia E 60 je smartphone využívající operační systém Symbian OS 9.1 s prostředím S60 3rd Edition. Jedinou nevýhodu to má v tom, že 3rd Edition není kompatibilní s předchozími verzemi. Z toho plyne, že programy fungujících na předchozích verzích nebudou fungovat s touhle novou verzí. To se však v dohledné době už napravuje a programy se upravují na verzi fungující i pro 3rd Edition verze Symbianu. Dalším důležitou věcí je paměť. Telefon obsahuje na pravé straně telefonu krytku kryjící slot paměťové karty typu RS-DV-MMC. Jinak základní paměť telefonu je rovných 30 MB. Dále pak v telefonu najdeme MP3 přehrávač, který hraje velice slušně. Telefon ještě umí pracovat s Bluetooth, infraportem, EDGE třídy 10 (4/2), CSD, Wi-Fi, GPRS třídy 10 (4/2). Najdete tu ještě SIM Toolkit, hardwarový modem, UMTS, wap, internetový prohlížeč, Java v.2, kalkulačka, budík, kalendář, upomínky, úkolovník, poznámky, záznamník hovoru.

Hmotnost, rozměry a baterie

Nakonec bych se rád ještě zmínil o hmotnosti, rozměrech a baterii telefonu. V telefonu byla použita baterie Li-Ion o kapacitě 970 mAh. To by vám mělo postačit na 199 hodin provozu a na 384 minut volání (tyto údaje jsou dány výrobcem). A teď se vrátíme k hmotnosti a rozměrům. Váha E60 je 117 gramů. Při jeho rozměrech je váha celkem malá. Rozměry jsou 115 × 49 × 17 mm. Tento telefon je opravdu velký, ale to se dá prominout.

Závěr

Nokia E60 je velice povedeným mobilním telefonem. Jeho displej je exkluzivní, jeho výbava na nejvyšší úrovni a vzhled je velice krásný. Pokud sečteme všechny jeho vlastnosti a vydělíme cenou, která činí krásných 12 tisíc, dostaneme velice výborný mobil útočící na jedničku mezi mobilními telefony.

Související odkazy a zdroje informací

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nokia E60


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.