Přeposlat MyPhone 6651 Young

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

MyPhone 6651 Young

10.03.2010 | Michal Fokt | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

O společnosti MyPhone jsme se v našich článcích již letmo zmínili, stejně jako o telefonech s podporou dvou SIM karet, které mezi produkty filipínského výrobce dominují. Jeden z nich, který jsme měli možnost otestovat, si dnes představíme blíže.

, fotka

Klasicky konstruovaný telefon s názvem 6651 Young, navazující svým příjemným designem s texturovanými hranami na starší model 6650, váží 67 gramů při rozměrech 103 × 46 × 13 mm a je opatřen 1,8 palcovým displejem o rozlišení 128 x 160 pixelů, který si dokáže poradit s 65 tisíci barvami a jeho jedinou nevýhodou je náchylnost k ulpívání otisků prstů. Zato však disponuje modrým podsvícením, jehož délku ale bohužel nelze nastavit, stejně jako v případě téže vymoženosti u klávesnice. Hlavní předností modelu je nicméně již zmíněná podpora dvou SIM karet, které lze používat zcela nezávisle na sobě, což ocení například uživatelé, kteří během pracovního dne chtějí být zároveň dostupní pro své firemní i soukromé kontakty a nechtějí kvůli tomu nosit v aktovce dva mobily.

, fotka

 

, fotka

Mezi displejem a klávesnicí je na přední straně telefonu umístěna sada ovládacích prvků - centrální čtyřsměrnou klávesu obklopuje dvojice standardních tlačítek pro zahájení a ukončení hovoru, přičemž druhé z nich slouží i k zapínání a vypínání telefonu, je doplněna dvěma menšími sourozenci, určenými pro příjem hovorů z druhé SIM karty, resp. pro ovládání fotoaparátu. Ten se nachází na zadní straně a disponuje 4násobným digitálním zoomem a rozlišením 0.3 Mpix, což znamená, že s ním pořídíte fotografie v kvalitě nanejvýš 640 x 480 pixelů. Na rozdíl od svého předchůdce nedisponuje telefon možností natáčení videí, přehrávat je nicméně dovede a podle tvrzení výrobce je možno použít jej i jako webkameru. Aby si uživatelé vedle obrazu mohli vychutnat i zvuk, umístil výrobce vedle čočky fotoaparátu také reproduktor.

, fotka

Zbytek technické výbavy telefonu tvoří vestavěná svítilna na horní hraně a konečně dvojice konektorů na hraně spodní – první z nich slouží pro zapojení nabíječky, zatímco druhý, ač typu microUSB, neslouží k propojení s počítačem, ale pro zapojení sluchátek. Ta vám velmi dobře poslouží při poslechu FM rádia, problémem je však příliš těsné sousedství jejich konektoru se vstupem pro nabíječku, v jehož důsledku není bohužel možné zároveň naslouchat rádiu či přehrávači zvuků a při tom nabíjet baterii Li-Ion o kapacitě 750 mAh, která slibuje až 6 hodin hovoru nebo 264 hodin pohotovostního režimu.

, fotka

 

, fotka

Displej je bohužel silně náchylný na otisky prstů, nabízí však stejně jako klávesnice příjemné modré podsvícení

 

Když už jsme nakousli omezené možnosti propojení telefonu s počítačem, v kterémžto ohledu si budete muset vystačit s bezdrátovou technologií Bluetooth, přesuňme se od zevnějšku přístroje k tomu, co na vás čeká po jeho zapnutí. Jak napovídá název, jedná se o model určený především pro mladší uživatele, a proto nepřekvapí, že zde kromě rádia najdete také diktafon a především Mp3 přehrávač. Vzhledem k tomu, že interní paměť telefonu činí pouhých 250 kB, se ovšem pro ukládání multimediálních souborů neobejdete bez paměťové karty, přičemž telefon podporuje výhradně formát MicroSD.

, fotka

S telefonem se dovoláte ve 2 pásmech sítě GSM a jak asi tušíte, 3G sítě jsou mu zcela cizí. Na druhé straně však kromě SMS zvládne i zprávy multimediální, i když při větším objemu posílaných dat budete muset na odeslání MMS chvíli čekat a jak jsme se bohužel při testu přesvědčili, může dojít i k tomu, že ani po úspěšném odeslání nemusí zpráva na místo určení dorazit. Celkově jsme však během testu neměli s telefonem žádné větší problémy a pro uživatele, kteří upřednostňují především zábavní funkce, reprezentované Java hrami nebo již zmíněným rádiem a hudebním přehrávačem, jde o zcela dostačující model, který navíc disponuje ještě jedním trumfem v podobě nízké ceny, která mu pomohla uspět například v sousedním Polsku. V českých e-shopech jej rovněž pořídíte skutečně levně a například u společnosti CPA dostanete za 1495 Kč jako příslušenství kromě baterie, sluchátek a nabíječky i český či slovenský uživatelský manuál a jako bonus nabízí tento dovozce i servisní poradenství pro řešení případných technických potíží.

, fotka

 

Technické parametry mobilního telefonu MyPhone 6651 Young:

 • Rozměry: 103 × 46 × 13 mm
 • Hmotnost: 67 g
 • Displej: 1.8“ TFT, rozlišení 128 x 160 pixelů, 65 000 barev
 • Sítě: GSM 900 / 1800 MHz
 • Paměť: interní 250 kB, podpora microSD karet
 • Konektivita: microUSB pro sluchátka, vstup pro nabíječku, Bluetooth
 • Přenos dat: GPRS třída 10, Bluetooth
 • Fotoaparát: 0.3 Mpix, 4x digitální zoom, fotografie 640 x 480 pixelů
 • Multimédia: Mp3 a video přehrávač, záznam zvuku, FM rádio
 • Další výbava: vestavěná svítilna, podpora 2 SIM karet
 • Baterie: Li-Ion 750 mAh, výdrž 6 hodin hovoru / 264 hodin pohotovost

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 6

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku MyPhone 6651 Young


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.