Přeposlat Sony Ericsson W810i - další povedený Walkman

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Ericsson W810i - další povedený Walkman

09.05.2006 | Petr Řepka | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tento telefonek je nástupce velice podařeného modelu W800i , který byl a je u společnosti velice oblíbený. U tohoto modelu tomu nebude naopak. Přináší poměrně hodně nového ale hlavně přítomnost EDGE, která u staršího modelu chyběla.

Tento telefonek je nástupce velice podařeného modelu W800i , který byl a je u společnosti velice oblíbený. U tohoto modelu tomu nebude naopak. Přináší poměrně hodně nového ale hlavně přítomnost EDGE, která u staršího modelu chyběla.

Konstrukce a vzhled

Konstrukcí je „osmsetdesítka“ klasické, jakož tomu bylo i u staršího předchůdce. Provedené konstrukce je velice povedené, je velice pevná, tuhá a v ruce působí velice dobrým dojmem z toho, že se vám v žádném případě nerozpadne. Vzhledově si podle mě určitě polepšila od W800i. „Osmistovka“ na mě působila jako mobil pro ženy, kdežto W810i na mě působí velice pozitivním a elegantním vzhledem možná taky trochu i sportovně. Vyrábí se pouze v černém provedení, takže lidem milující černou barvu to nebude nikterak vadit. Podle mě se vzhledově a konstrukčně tento telefon velice povedl, ale udělejte si o vzhledu telefonu svůj vlastní názor.

Co všechno se na telefonu nachází?

Po stranách telefonu se toho nachází poměrně dostatek, takže jdeme na to. Na pravém boku přístroje se nachází poměrně hodně důležitá tlačítka, jako je například spoušť fotoaparátu a kolébka pro ovládání hlasitosti. Na opačné straně najdeme tlačítko na spuštění a zastavení mp3 přehrávače, logotyp Walkman a krytku, pod kterou se nachází slot pro paměťové karty typu Memory Stick Pro Duo. Dolní strana obsahuje pouze konektor pro připojení kabelu a mikrofon. Nahoře se nachází už klasicky vypínač telefonu a taky sklíčko infraportu.

Rozměry a hmotnost

Telefon se svými rozměry patří mezi menší telefony. Jeho rozměry činí 100 × 46 × 20 mm, tedy stejné rozměry jako u předchozího modelu, avšak o jeden milimetr si polepšila u tloušťky telefonu. Váha je o něco horší ale pořád je přijatelná. Jeho váha je pěkných 99gramů, takže to není žádná Nokia N91 se svými krásnými 165gramy:).

Klávesnice a displej

Numerická klávesnice telefonu se velice povedla. Píše se na ní velice dobře, rychle a přesně. Tlačítka jsou dobře od sebe vzdáleny a dobře rozmístěny. Funkční klávesnice byla celá přepracovaná. Místo joysticku zde najdete čtyřsměrný kříž s trčícím tlačítkem uvnitř, které tak trochu připomíná joystick. Vedle kříže se nacházejí dva kruhy, které v sobě mají tlačítka kontextové s korekčním tlačítkem a tlačítko tzv. „vracečka“. Na okrajích ještě sídlí tlačítka pro vstup do menu a tlačítko pro najetí do mp3 přehrávače.

Displej telefonu je velmi kvalitní. Jeho rozlišení je 176 × 220 bodů při velikosti displeje 29 × 36 mm. Tím dostaneme na jeden centimetr čtvereční přibližně 3700 bodů, což je celkem pěkná hodnota. Dokáže zobrazit 262 tisíc barev a je aktivní, takže velice solidní displej.

Fotoaparát, mp3 přehrávač a rádio

Fotoaparát je dvoumegapixelový tedy dokáže vytvořit fotografie v rozlišení 1632 × 1 224bodů. Fotky jsou velice ostré a barevně věrohodné. Využít můžete taktéž funkci makro pro pořízení ostrých snímků při focení velice blízkého objektu.

Rádio využívá funkci RDS, takže se vám zobrazí název písničky a interpreta zrovna hrající v rádiu. Anténou zde slouží kabel sluchátek. Ladění stanic je velice lehké s dobré.

Mp3 přehrávač v tomto mobilu hraje největší roli. Je to plnohodnotný mp3 přehrávač se všemi funkcemi, které byste potřebovali. K telefonu dostanete i skvělá sluchátka, která hrají na výbornou. Mp3 přehrávač dokáže přehrát soubory typu MP3 a AAC. Ovládání „mptrojky“ je přes hlavní kříž. Mp3 přehrávač telefonu je velice skvělou funkcí telefonu, kterému by toto mohl závidět každý mobil.

Telefonování a zprávy

Telefonování je už klasicky u Walkmanu na velké úrovni. Citlivost mikrofonu je bezvadná a hlasitost reproduktoru je dostatečně hlasitá. Pro vyzvánění telefonu můžete použít soubory midi,amr a mp3. Tyto vyzváněcí soubory bude reprodukovat reproduktor na zadní straně telefonu. Tento reproduktor je velice hlasitý a kvalitní.Do adresáře telefonu se vejde tisíc kontaktů, ke kterému lze ještě přiřadit další informace.

Jako zprávy vám poslouží SMS, EMS a MMS, pak taky e-maily a rychlé zprávy. Na tyto zprávy můžete využít slovník T9, který nezkracuje zprávy. ¨

Další funkce

Dále pak tento přístroj umí například Bluetooth, infraport, hlasové ovládání, vícehlasé vyzvánění, editace vyzvánění v telefonu, filtrování hovorů, hlasové vytáčení, záznamník hovoru, budík, kalendář, upomínky, úkolovník, poznámky, kalkulačka, Java v2.0, Mascot Micro3D, SIM Toolkit, GPRS třídy 10 (4/2), EDGE, CSD, HSCSD, wap 2.0, vestavěný internetový prohlížeč a mnoho dalšího.

Závěr

Tento telefon hodně čerpal z předchozího modelu. Dodává však plno nového co vám určitě udělá radost. Skvělý mp3 přehrávač, dobré rádio, výborně fotící fotoaparát, výborný displej, velice kvalitní klávesnici a další. Podle mě navíc krásně vypadá. Prostě další skvělý mobilní telefon ze stáje Sony Ericsson.

Související odkazy a zdroje informací

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 5

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Ericsson W810i - další povedený Walkman


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.