Přeposlat Emgeton Picco

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Emgeton Picco

19.10.2009 | Michal Fokt | Aktuality, recenze | Komentářů: 6 |

V dnešní recenzi si představíme nový miniaturní telefon od společnosti Emgeton, který jsme měli možnost zevrubně prozkoumat. Na český trh přišel začátkem září a jeho hlavním lákadlem jsou kromě malých rozměrů především dvě aktivní SIM karty.

V dnešní recenzi si představíme nový miniaturní telefon od společnosti Emgeton, který jsme měli možnost zevrubně prozkoumat. Na český trh přišel začátkem září a jeho hlavním lákadlem jsou kromě malých rozměrů především dvě aktivní SIM karty.

Emgeton Picco, fotka

Emgeton Picco, fotka

Novinka s názvem Emgeton Picco přináší v miniaturním těle s rozměry 87 × 44 × 17,2 mm a hmotností 77 gramů tak trochu „dva mobily v jednom“ - umožňuje totiž používat dvě SIM karty zcela nezávisle na sobě, což ocení například uživatelé, kteří během pracovního dne chtějí být zároveň dostupní pro své firemní i soukromé kontakty a nechtějí kvůli tomu nosit v aktovce dva mobily. Pravda, telefony s technologií Dual SIM nejsou úplnou novinkou, v posledních zhruba dvou letech jich hned několik vyprodukovala například filipínská značka MyPhone, ovšem novinka od Emgetonu se jedním primátem může přece jen pochlubit – jedná se o zatím nejmenší takto vybavený telefon s vysouvací konstrukcí a podle tvrzení svého výrobce navíc přináší styl, eleganci a solidní výbavu za dostupnou cenu. Poďjme se podívat, jak si Picco vedl v našem testu.

Emgeton Picco, fotka

Po modelu Noble představuje novinka druhý vysouvací telefon od Emgetonu vybavený Dual SIM technologií, na rozdíl od svého předchůdce je ale výrazně menší a podporuje méně funkcí, v důsledku čehož je tedy i snadnější s ní zacházet. Po designové stránce vcelku povedený telefon lze pohodlně ovládat i v zavřeném stavu, protože všechny ovládací prvky se nacházejí na čelní straně – spodní díl vysouvacího systému ukrývá pouze klávesnici. Ta se bohužel vzhledem k rozměrům telefonu musela dost uskrovnit, takže uživatelé s většími prsty by mohli mít problémy s nechtěnými překlepy, zvláště když jednotlivé klávesy nejsou hmatatelně odděleny a tvoří vlastně čtyři souvislé vodorovné pásy pod sebou. Nad ovládacími tlačítky je pak umístěna dominanta přední strany – lesklý displej s 1,75" úhlopříčkou, 65 tisíci barvami a rozlišením 128 × 160 pixelů. Zde nás kromě celkem vysoké odrazovosti okolí trochu zaskočila jeho velká náchylnost k ulpívání otisků prstů a dalších šmouh na jeho povrchu, což je bohužel nešvar, vlastní takřka celému tělu telefonu. Pokud tedy z displeje odlepíte ochrannou průhlednou nálepku, nebo se vám časem prostě sama sloupne, připravte se na to, že budete muset alespoň displej občas očistit, abyste něco viděli.

Emgeton Picco, fotka

K ulpívání otisků prstů je bohužel náchylný nejen displej...

Emgeton Picco, fotka

...ale také ostatní části povrchu těla telefonu...

Emgeton Picco, fotka

...zejména zadní strana

Zadní strana přístroje obsahuje vývod reproduktoru a čočku fotoaparátu, jehož rozlišení je bohužel pouhá jedna desetina megapixelu, takže pořízené obrázky se hodí maximálně pro přiřazení ke kontaktům v adresáři. Zklamaly nás jak malou velikostí, tak rozlišením, navíc od stisknutí spouště to trvá ještě další 3 vteřiny, než se snímek uloží, a pokud se fotografovaný objekt mezitím pohne, můžete fotografii rovnou vymazat – buď uvidíte jen rozmazané „nic“, nebo bude objekt v lepším případě zachycen již v nové pozici.

Emgeton Picco, fotka

Ukázky snímků pořízených s Emgetonem Picco (původní velikost)

Pod fotoaparátem najdete kryt baterie, která má kapacitu 500 mAh a dle tvrzení výrobce by měla uživatelům zaručit až 8 dní na příjmu. V základním balení navíc dostanete ještě druhou baterii, takže ani úplné vybití jednoho z nich nemusí pro uživatele znamenat okamžitý nástup nuceného offline režimu až do nalezení nejbližší elektrické zásuvky. Méně zkušené uživatele však možná překvapí, že nabíječka se vlastně skládá ze dvou částí – samotného nabíjecího adaptéru a USB kabelu, který je do něj potřeba zapojit a který zajistí propojení s telefonem. Pod baterií najdete sloty na dvě SIM karty a také na paměťovou kartu. Vzhledem k tomu, že interní paměť telefonu činí titěrných 115 Kb, tak se bez ní opravdu neobejdete, pokud chcete telefon využít k přehrávání hudby nebo k ukládání fotografií či audio nahrávek z vestavěného diktafonu. Ten zvládne nahrávat zvuky ve formátech AMR či WAV. Pomocí karty microSD můžete paměť expandovat až na 8 GB, což je už přece jen o něco lepší hodnota.

Emgeton Picco, fotka

Co najdete pod baterií?

Od vzhledu a základních charakteristik telefonu přejděme k jeho funkčnosti, kterou jsme trochu naťukli již v předešlých odstavcích. Jak již bylo řečeno, jsou hlavním trumfem nového Emgetonu Picco dvě samostatné a na sobě nezávislé SIM karty. S každou z nich se dovoláte ve dvou pásmech sítě GSM (900 a 1800 MHz) a obě můžete používat zcela plnohodnotně a nezávisle na sobě ve stejném čase, navíc je zcela lhostejno, zda jde o karty téhož operátora nebo dvou různých poskytovatelů. Jakoukoli ze SIM karet, případně obě, je možné dočasně deaktivovat, se zachováním plného přístupu ke kontaktům a SMS zprávám. Prostřednictvím obou vložených SIM karet lze využívat datové přenosy GPRS třídy 12. Když už jsme zmínili SMS zprávy, chtěli bychom zde varovat uživatele starších mobilů, u nichž nelze nastavit ukládání zpráv výhradně na SIM kartu a nikoli do interní paměti telefonu – po přenosu SIM karty do nového přístroje totiž ta část zpráv, která je spjata s pamětí starého telefonu, samozřejmě „zmizí“, což se nám právě stalo s jednou z používaných SIM karet. Za to však Picco rozhodně nemůže a bylo by v tomto případně krajně nespravedlivé mu spílat.

Emgeton Picco, fotka

Emgeton Picco dělá svému jménu čest, je totiž opravdu malý

Emgeton Picco, fotka

porovnání velikosti s běžnoou počítačovou myší

Sbírka funkcí telefonu pokryje všechny nejčastější požadavky uživatelů a přináší i netradiční bonusy. Silně pokryta je zejména oblast multimediálních funkcí - v telefonu nechybí FM rádio s nadstandardní možností plánovaného nahrávání vysílání v přesný čas po stanovenou dobu, aplikace pro skládání vyzváněcích melodií, trojice her Puzzle, Panda a UFO, dále již zmíněný vestavěný diktafon a konečně MP3 přehrávač spolupracující s formáty MP3, MIDI a WAV. Kvalita poslechu do sluchátek nás velice příjemně překvapila a patří rozhodně k světlým stránkám telefonu, na rozdíl od kvality hovorů, na níž se bohužel podepsaly malé rozměry předního reproduktoru, umístěného navíc nepříliš pohodlně na samé hraně přední strany přístroje. Přehrávač samozřejmě podporuje i přehrávání hudby na pozadí a automatické přerušení hudební produkce během telefonátu. Relativně bohatá je i paleta organizačních funkcí telefonu - plánovací kalendář dovoluje ukládat šest typů událostí, nechybí upomínky, budík s možností nastavení až pěti časů najednou, kalkulačka, převodník jednotek či péče o vaše zdraví v podobě sledování tělesného indexu BMI. Příslušnicím něžnějšího pohlaví by navíc mohl přijít vhod menstruační kalendář.

Emgeton Picco, fotka

náhled uživatelského menu

Emgeton Picco, fotka

přehled multimediálních funkcí

Do paměti přístroje lze ukládat až 500 vícepoložkových kontaktů, které telefon zobrazuje současně s kontakty z obou vložených SIM karet. Nadstandardní funkcí jsou dočasné profily – uživatel může zautomatizovat přepínání profilů v závislosti na denní době. Vyzváněcí profily lze aktivovat nezávisle pro obě vložené SIM karty nebo zvolit profil společný. Emgeton nezapomněl ani na Bluetooth modul - lze jej využít pro funkce handsfree i pro přenos multimediálního obsahu – v tom druhém módu jde navíc o jediný, i když ne zrovna rychlý způsob připojení mobilu k PC, nemáte-li v přístroji paměťovou kartu. Z té se soubory do PC dají samozřejmě přenášet i prostřednictvím USB kabelu za využití programu Emgeton Picco Phone Suite, který je součástí základního příslušenství a umožní vám též zálohovat do PC kontakty, SMS, MMS, obrázky i vytvořené vyzváněcí melodie. V příslušenství dále najdete sluchátka, USB kabel, nabíječku, druhou baterii a samozřejmě uživatelský manuál v češtině.

Emgeton Picco, fotka

přehled příslušenství dodávaného k telefonu

Verdikt

Mobilní telefon Emgeton Picco, označovaný jako nejmenší vysouvací telefon vybavený Dual SIM technologií, může být zajímavou volbou pro uživatele, kteří chtějí být během dne dostupní pro své pracovní i soukromé kontakty zároveň, a nechtějí kvůli tomu nosit v aktovce dva přístroje. Každá z dvojice SIM karet funguje jako samostatná jednotka a uživatel tak má vlastně dva mobily v jednom, a přitom i s ohledem na malé rozměry telefonu šetří místo. Daní za tuto úsporu je ovšem citelně osekaná výbava telefonu, zejména co se týče fotoaparátu a vestavěné paměti. Na druhé straně Picco nabízí slušnou paletu organizačních funkcí a také překvapivě dobrý hudební přehrávač, doplněný i FM rádio. V prodeji je model od přelomu srpna a září a jeho cena začínala na 3490 Kč. Vzhledem k nabité konkurenci jej však nyní lze pořídit již i za necelé 3 tisíce.

Emgeton Picco, fotka

Technické parametry mobilního telefonu Emgeton Picco:

 • Rozměry: 87 × 44 × 17,2 mm
 • Hmotnost: 77 g
 • Displej: 1,75“ TFT, rozlišení 128 x 160 pixelů, 65 000 barev
 • Sítě: GSM 900 / 1800
 • Paměť: 115 KB interní, podpora microSD karet až na 8 GB
 • Fotoaparát: 0.1 Mpix
 • Konektivita: microUSB, Bluetooth
 • Přenos dat: Bluetooth, GPRS třída 12
 • Multimédia: audio přehrávač (MP3 / MIDI / WAV), diktafon (formáty AMR a WAV)
 • Software: Emgeton Picco Phone Suite
 • Další výbava: technologie Dual SIM, sledování tělesného BMI indexu
 • Baterie: Li-Ion 500 mAh, výdrž 192 hodin (8 dní) na příjmu, 300 minut hovoru

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 7

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Emgeton Picco


počet příspěvků: 6

Simon

30.03.2010 v 09:12

Článek je jen rošířenou verzí článku ze serveru hdworld (http://hdworld.cz/infotech/Miniaturni-DUAL-SIM-slider-Emgeton-PICCO-623). Copak na to copyright?

Odpovědět

redakce

16.09.2010 v 09:11

Nemáte pravdu, telefon jsme skutečně testovali vloni na podzim, akorát pár těch ofigo fotek je možná vzatých z netu.

Martin

20.05.2010 v 11:00

Výdrž baterie je v reálu podstatně menší, 1,5 hodiny hovoru nebo při občasném použití pohotovostní režim okolo 5 dnů. Navíc po 7 měsících první závada - občasně nereagující klávesnice a joystick. Můj názor - nedoporučuji.

Odpovědět

Suba

30.05.2010 v 23:36

Taky sem si vsiml, jen sem tam pridana veta :D

Odpovědět

Charion

12.12.2010 v 22:14

S tímhle telefonem jsem nadmíru spokojen! mam ho již dlouho a není tam žádná závada! akorat si ho semtam spletu s MP4kou :-D protože je opravdu malinký. Ale jinak fšestraný telefon! DOPORUČUJI!!!!!

Odpovědět

Radek

11.02.2011 v 17:59

Prosím o radu, jak změnit pozadí při psaní sms a barvu písma,protože na slunci nečitelné díky

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.