Přeposlat Google Latitude zobrazí přátele na mapě v T-Mobile G1

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Google Latitude zobrazí přátele na mapě v T-Mobile G1

26.06.2009 | Tisková zpráva - T-mobile | Ostatní články | Komentářů: 0 |

T-Mobile G1, první telefon s operačním systémem Android, bude od 27. února obohacen o nástroj Google Latitude. Tato novinka uživatelům umožní vzájemně sdílet informace o aktuální poloze a zobrazit ji na Google Mapách přímo v mobilu.

Aktuální poloha vybraných přátel na Google Mapách v mobilu, možnost intuitivní navigace

Automatické nahrání Google Latitude do přístrojů T-Mobile G1

Dostupnost pro mnoho dalších modelů chytrých mobilů

T-Mobile G1, první telefon s operačním systémem Android, bude od 27. února obohacen o nástroj Google Latitude. Tato novinka uživatelům umožní vzájemně sdílet informace o aktuální poloze a zobrazit ji na Google Mapách přímo v mobilu. Google Latitude podporuje například profilové obrázky, nastavení stavových zpráv, plánování tras či přímé volání a odesílání zpráv. Zákazníkům T-Mobile používajícím přístroj G1 bude nový nástroj distribuován v rámci bezplatné bezdrátové aktualizace firmwaru přístroje.

"Google Latitude přináší do mobilní komunikace mezi lidmi dva nové rozměry - zeměpisnou šířku a délku. Možnosti využití jsou zde opravdu široké. Latitude se může stát plnohodnotnou sociální sítí, která bude, na rozdíl od jiných, ukotvená také prostorově," uvádí Martina Kemrová, Senior manažerka firemní komunikace společnosti T-Mobile.

Při návrhu Google Latitude byl kladen velký důraz na ochranu soukromí uživatelů. Po přihlášení k aplikaci přes vlastní účet Gmail si uživatel může zvolit, kterým lidem svoji aktuální polohu prozradí. Bez předchozího souhlasu uživatele Latitude jeho pozici nikdo nezjistí. U každého z kontaktů je kdykoliv možné změnit vlastní ?(ne)viditelnost" podle potřeby a uživatel si může také nastavit, aby se ostatním zobrazovala jeho libovolně zvolená geografická poloha.

Aplikaci Google Latitude lze používat zdarma. Datové přenosy při aktualizacích poloh a zobrazení map jsou zpoplatněny dle ceníku tarifu, který zákazník využívá, případně jsou zahrnuty v rámci vybraných datových zvýhodnění či balíčků. Přibližnou polohu bez aktivního GPS modulu v telefonu určuje Latitude ze signálu nejbližších vysílačů mobilní sítě.

Google Latitude lze coby standardní součást Google Maps využívat také v dalších chytrých mobilech, například ve většině novějších modelů BlackBerry, v telefonech Nokia se Symbianem S60 a v zařízeních s operačním systémem Windows Mobile. Přihlášení k účtu a zobrazení aktuální polohy přátel je možné též z libovolného počítače přes webový doplněk iGoogle.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Google Latitude zobrazí přátele na mapě v T-Mobile G1


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.